Esmaspäev , 26 veebruar 2024
eur500

Eesti on alates taasiseseisvumisest saanud miljardeid eurosid tagastamatut välisabi

Eesti on alates taasiseseisvumisest saanud miljardeid eurosid tagastamatut välisabi. Valdav osa toetustest tuleb ELi struktuurivahenditest, lisaks kasutab Eesti Šveitsi ning Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna saadud toetusi. Toetused lähevad pealmiselt Eesti majanduse, hariduse, taristu ja keskkonna edendamiseks.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada taas Euroopa Liidu toetuste kasutamist, aga ka Ida-Virumaa õiglase ülemineku fondi ning riigi eelarve täitmist.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on Euroopa Liidu toetuste kasutamine komisjoni laual sel aastal juba kolmandat korda. „Tänase istungi eesmärk on saada teada, kas välisvahendeid suudetakse eelarves ette nähtud mahus rakendada ning kas eksisteerib reaalne oht, et osa Euroopa Liidu vahendeid jääb ajapuudusel kasutamata,“ lisas ta.

Rahandusministeeriumi info kohaselt on Eesti seni suutnud kõik varasemad ühtekuuluvuspoliitika toetused pea täielikult ära kasutada.

Erikomisjoni istungile on kutsutud rahandusminister Mart Võrklaev, Rahandusministeeriumi välisvahendite talituse juhataja Triin Tomingas, Rahandusministeeriumi välisvahendite talituse koordinaator (Ida-Virumaa õiglase ülemineku fondi koordinaator) Ivan Sergejev, terviseminister Riina Sikkut, Kliimaministeeriumi asekantsler Timo Tatar, Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse ning kõrg- ja kutsehariduse poliitika asekantsler Renno Veinthal, Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrg- ja kutsehariduspoliitika ning elukestva õppe osakonna juhataja Margus Haidak, Haridus- ja Teadusministeeriumi välisvahendite juht Inge Oopkaup ning Haridus- ja Teadusministeeriumi eelarve ja finantsjuhtimise osakonna juhataja Marika Tuusis.

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

26.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 1 liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 26 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 25.02.2024 kella

minuaeg.com uudised

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 23.02 – 26.02.2024

Tallinn 23.02 kell 11.00 teavitati häirekeskust, et Mustamäel E. Vilde tee kortermajas tunneb teataja oma

error: Sisu on kaitstud!