Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

Eesti Majanduse Taastumine: Kiiret Lahendust Pole Näha


Kuigi avalikkus saab rahandusministeeriumi kevadprognoosi näha alles neljapäeval, viitavad mõned ilmnenud näitajad, et ministeeriumi sõnum on suveprognoosiga võrreldes märksa murelikum. Sel aastal ennustatakse Eestile tõenäoliselt majanduslangust.

Hiljuti valmis sotsiaalministeeriumis eelnõu, mis sätestab pensionite tulumaksuvaba osa külmutamise senisel tasemel ehk 776 euro juures. See pole üllatus, kuna sama piiri mainiti juba eelnõu esialgses versioonis, mis avaldati kuu aega tagasi.

Ent vahepeal on muutunud rahandusministeeriumi arvutused. Märtsi alguses tundus, et see muudatus toob riigile järgmisel aastal kokkuhoiuks 22 miljonit eurot ja ülejärgmisel aastal 46 miljonit eurot. Kuid värskete selgituste kohaselt on sääst tuleval aastal 17 miljonit ja ülejärgmisel aastal 36 miljonit eurot.

Põhjus peitub selles, et esialgsetes arvutustes tugines rahandusministeerium oma suveprognoosile. Teistes arvutustes aga kasutati 4. aprillil avaldatud kevadprognoosi.

Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Margus Tuvikene selgitas ERR-ile, et pensioni kasvutempo on uues prognoosis langenud.

” Näiteks 2025. aasta keskmine vanaduspension oli suveprognoosis 829 eurot. Nüüd kevadprognoosis on see 10 eurot väiksem, ehk 819 eurot,” sõnas Tuvikene.

Palgakasv osutub oodatust aeglasemaks.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!