Eesti ühines kuue Euroopa Liidu liikmesriigi kirjaga Euroopa Komisjonile, milles rõhutatakse, et plaanitava reformimise käigus ei tohi kaduda elektrituru senine liberaalne korraldus.
“Me ütleme koos kuue ĂĽlejäänud liikmesriigiga, et tänane turg toimib niimoodi, nagu ta on ette nähtud toimima – ta annab õiged signaalid turule. Ăśldine sõnum on, et sĂĽsteem peab tagama, et meil oleks juhitavad võimsused turul olemas, oleks taastuvaid võimsusi nii palju, et suudaksime oma taastuvenergia eesmärgid täita ja kõike võimalikult soodsalt lõpptarbijale, unustamata ära, et varustuskindlus peab olema alati tagatud,” selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetikaosakonna juhataja Rein Vaks seitsme riigi ĂĽhiskirja mõtet.
“Euroopa Liidu elektrituru integratsioon viimase kĂĽmne aasta jooksul on toonud EL-ile tohutut kasu, sealhulgas madalad hulgihinnad, suurema varustuskindluse ning taastuvenergia võrku lĂĽlitamise. Elektrituru reformi tuleb hinnata sellest lähtuvalt,” rõhutasid ka Taani, Saksamaa, Soome, Luksemburg, Läti, Holland ja Eesti oma pöördumises.
loe edasi siit
allikas: err.ee