Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
josh appel NeTPASr bmQ unsplash

Eesti kaotab 1.01.2024 ära kõik sendid. Taskud kergemad, elu lihtsam!

NB! Meie kõik artiklid on kahel lehel

Tallinn, 17. november 2023 – Jõuluajal tuleb Eestile varakult kingitus: alates 1. jaanuarist 2024 on Eesti rahakotid kergemad, sest sendid kaovad igaveseks! Eesti valitsus võttis vastu otsuse, mis teeb lõpu igavesele kõlinale taskupõhjades ja käekottides. See on tõenäoliselt muusika paljude eestlaste kõrvadele, eriti neile, kes on tüdinud järjekordades ootamisest, kui keegi oma viimase sendi järele koukib.

Loe ka: UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Valitsuse otsuse taga on mõistlik põhjendus: sendid on kujunenud rohkem tüliks kui kasuks. Nende tootmine ja käitlemine on kulukas, rääkimata sellest, kui palju aega kulub nende lugemisele. Tõenäoliselt on mõnel eestlasel kodus isegi terve purgitäis kasutamata sente – mis nüüd muutub ajalooliseks reliikviaks.

Kuidas see süsteem töötab? Lihtne! Kui olete harjunud maksma 1,99 eurot, siis varuge edaspidi lisaeuro, sest see summa ümardatakse 2 euro peale. Ja kui midagi maksab 2,01 eurot? Siis on teie õnnepäev, sest maksta tuleb vaid 2 eurot. Poesabas võib see tekitada nii rõõmu kui ka meelehärmi – sõltuvalt sellest, kummale poole ümardamine langeb.

1. jaanuarist 2024 muutuvad kõik meie armsad sendid mitte ainult kasutuks, vaid ka ametlikult ajaloo osaks. Jah, see tähendab, et neid ei võeta enam vastu ega vahetata. Aga ärge muretsege, selle asemel saate neid säilitada kui põnevaid jutuajamise aluseid tulevastele põlvkondadele!

Kujutage ette aastat 2050. Istute diivanil, ümberringi uudishimulikud lapselapsed. “Mis see on, vanaisa/vanaema?” küsivad nad, kui avate tolmu kogunud karbi, mis on täis… sente! “Ah, need,” vastate salapäraselt, “need on pärit ajast, mil inimesed veel raha käega katsusid ja poes ei maksnud kõike nutitelefoniga.”

Need sendid muutuvad tõeliseks ajarännakuks – tükikeks Eesti ajaloost. Rääkige neile lugusid sellest, kuidas vanasti oli tavaks otsida rahakoti põhjast viimane vajalik sent, või kuidas inimesed poesabas seistes münte lugeda pidi. Teie lapselapsed kuulavad suu ammuli, imestades, kuidas küll vanasti nii keeruline elu oli.

Loomulikult on mõnel teist kodus terve varandus nendest metallitükkidest. Need on nüüd nagu aarded, mis kannavad endas lugusid ja mälestusi. Võib-olla hakkavad mõned teist neid isegi koguma, nagu margid või vanad mündid, luues omaenda isiklikud muuseumid.

Valitsus on kindel, et see muudatus lihtsustab rahaarvestust ja aitab kaasa rahapesu tõkestamisele. On aeg öelda hüvasti neile pisikestele metallitükkidele, mis on nii kaua meie taskutes ja rahakottides elanud. Tere tulemast, lihtsam ja digitaalsem tulevik – Eesti on valmis!

Väike liba uudis ka, loodan et võttis muigama 🙂

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

5 imelise horoskoobiga sodiaagimärki pühapäeval 2. märtsil 2024

1. Jäärad: Täna on teie päev särada! Tunnete end energilisena, enesekindlana ja valmis vallutama maailma.

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Pühapäev 3. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev oma partneriga ausateks ja avatud vestlusteks. Võid tunda end eriti

error: Sisu on kaitstud!