Monday , 25 October 2021
Alar Karis

Eesti järgmiseks presidendiks valitud Alar Karist toetab 68 protsenti Eesti elanikest,

Eesti järgmiseks presidendiks valitud Alar Karist toetab 68 protsenti Eesti elanikest, selgus värskest Kantar Emori veebiküsitlusest. Alar Karise toetus rahva hulgas on lähedane Kersti Kaljulaidile presidendiks valimise järel viis aastat tagasi.
Eesti inimeste suhtumist värskesse presidenti on Kantar Emor uurinud varasemalt nii Kersti Kaljulaidi, Toomas-Hendrik Ilvese kui ka Arnold Rüütli kohta vahetult nende valituks osutumise järel.

21 protsenti Eesti elanikest ei osanud öelda, kas toetavad valitud presidenti või mitte. Kaljulaidi ja Ilvese puhul oli see 11 ning Rüütli puhul 8 protsendipunkti.

Sellegipoolest on Karise toetus suur – 23 protsenti Eesti elanikest toetab tema presidendiks saamist täielikult ning 45 pigem toetab seda. Negatiivsemalt meelestatuid on vaid 11 protsenti. See sarnaneb Kersti Kaljulaidi tulemustele aastal 2016.

Karise toetus on eristuvalt kõrgem Eesti elanike hulgas, kes toetavad kas Reformierakonda, Isamaad või Sotsiaaldemokraatlikku erakonda. Inimesed, kes on Karise suhtes teistest oluliselt negatiivsemalt meelestatud, kuuluvad Eesti Konservatiivse Erakonna toetajate hulka.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 25 at 17.18.14

Nõmme COVID-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunkt on avatud 26. oktoobrini

„Kaitsmaks ennast ja oma lähedasi on võimalik veel 26. oktoobri õhtuni end Nõmme sotsiaalmaja taga …

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …