Uudised

Eesti ja Soome töörühm arutas võimalusi töörände taastamiseks

 

Eesti-Soome ametkondade vaheline COVID-19 töörühm, et arutada  võimalusi kahe riigi vahel töörände taastamiseks.

 

2Mõistame, et Soome otsused lähtuvad rahvatervise kaitsest ja viiruse, sealhulgas selle uue tüve, leviku tõkestamise meetmete vajadusest. Soome viirusenäitajad on Euroopas ühed madalamad,“ ütles välisministeeriumi asekantsler Erki Kodar. „Eesti esitatud ettepanekute eesmärk on leida täiendavate tervisekaitsemeetmete kaudu võimalus majandustegevuse jätkamiseks piiriülese liikumise, sh töörände taastamiseks,” sõnas Kodar välisministeeriumi pressiesindaja vahendusel.

 

 

Töörühmas tutvustatud ettepanekutes arvestatakse rahvatervise kaitse ja viiruse leviku tõkestamise vajadust, kõneks oli võimalik testimise nõude kehtestamine Soome sisenejatele ja piirangud ajutiselt Eestisse naasmise järel.  Soomele kaalumiseks esitatud ettepanekud puudutavad mitmeid ametkondi.

 

 

Töörühm leppis kokku, et ettepanekute üksikasjalik arutelu jätkub tervise-ekspertide vahel lähipäevil. Töörühm kohtub arutelude jätkamiseks järgmisel nädalal. Sama teemat arutasid Eesti ja Soome välisministrid kolmapäeval videokõnes ja plaanivad arutada ka reedel.

 

 

Soome valitsus võttis 22  jaanuaril vastu piirangute karmistamise otsuse, mis piirab töörändega seotud isikute liikumist: 27. jaanuari südaööst kuni 25. veebruarini kehtivate piirangute kohaselt saavad lisaks Soome kodanikele ja elanikele Soome siseneda vaid ühiskonna toimimise ja varustuskindluse seisukohast olulist tööd tegevad ja vältimatutel põhjustel reisivad isikud.

 

 

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium jätkuvalt vältimatu vajaduseta hoiduda igasugusest rahvusvahelisest reisimisest. Praeguses olukorras võivad riigid teha piiride sulgemise otsuseid väga lühikese etteteatamisega, tekitades nii ettenägematuid tõrkeid liikumisel. Kindlasti tuleks enne välismaale minekut uurida värskeimat reisiinfot Reisi Targalt lehelt ja konsulteerida reisi- ja transpordiettevõtetega.

Jaga
Back to top button