Esmaspäev , 26 veebruar 2024
scandinavia 67676 1280

Eesti ja Rootsi noored juhid arutlevad kolmepäevasel kohtumisel kahe riigi koostöö võimaluste üle 

Eelmisel aastal käivitatud Eesti-Rootsi noorte juhtide arenguprogrammi “Young Leaders” toetavad ühiselt nii SEB kui Swedbank, et edendada piirkondlikku integratsiooni ja hõlbustada mõttevahetust Rootsi ja Eesti noorte juhtide vahel. Kaheksateist lootustandvat juhti mõlemast riigist kohtuvad selle nädalal Tallinnas, et üksteiselt õppida ja oma juhtimisoskusi arendada. 

Eestis toimuva programmi kestel kohtuvad osalejad Rootsist ja Eestist kõrgelt tunnustatud ärijuhtide, juhtimisekspertide, teadlaste, poliitikute ja diplomaatidega mõlemast riigist. Nende hulgas on näiteks Tallink Grupi juhatuse liige Piret Mürk-Dubout, Ericsson Eesti juht Sirli Männiksaar, YLE välisuudiste korrespondent Gustaf Antell ja mitmed teised. Eesti programm keskendub lisaks jätkusuutlikkuse ja juhtimisalastele väljakutsetele ka kultuurisidemetele ning noored juhid arutavad uusi tuleviku koostöövõimalusi kahe riigi vahel. 

 “Young Leaders” programmi korraldab Rootsi-Eesti Koostööfond.Koostööfondi esinaine Yoko Alender: „Mulle on selle aasta programmi osalejad sügavalt muljet avaldanud. Valikukriteeriumiteks olid: juhtimiskogemus, innovaatiline mõtlemine, tähelepanuväärsed saavutused ja kirg juhtida ühiskonnas positiivseid muutusi. Selle tulemusena osaleb programmis eripalgeline rühm andekaid inimesi, kes annavad Eesti-Rootsi koostööle väärtuslikke teadmisi ja seisukohti.“ 

Viimasel ajal on palju räägitud, kuidas Rootsi ja Eesti majandused on tugevalt seotud ennekõike ekspordi kaudu. Rootsi on Eesti suuruselt teine kaubanduspartner ning kui seal nõudlus väheneb, siis avaldab see mõju ka laiemalt Eesti majandusele. Seetõttu on oluline luua uusi ja tugevaid kontakte ning leida erinevaid koostööpunkte kahe riigi vahel, mis avaksid mõlema riigi majandusele uusi ja perspektiivikaid võimalusi.

Noorte juhtide programmi eesmärk on arendada noorte juhtide võimeid, edendades samas uusi sidemeid Läänemere regioonis. Osalejateks on hoolikalt valitud inimesed eri sektoritest, sealhulgas ettevõtluse, poliitika, kultuuri ja akadeemilistest ringkondadest. Programm koosneb kahest sessioonist: kevadkonverents, mis toimus mais Stockholmis ning sügiskonverents leiab aset Tallinnas ja Viinistus 4.-6. oktoobrini. 

Vaata ka:

henry co 3JFVNo4ukKQ unsplash

Nädala Hiina Horoskoop (26. veebruar – 3. märts 2024)

Rott (1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008) See nädal toob kaasa uusi võimalusi

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop (26. veebruar – 3. märts 2024)

Jäär (21. märts – 19. aprill) Sellel nädalal on armastuse osas oodata kirglikke hetki. Kui

error: Sisu on kaitstud!