Eesti ja Läti rannikul algab suur NATO õppus, kus harjutatakse kuidas end kaitsta Venemaa rünnaku korral | MinuAeg
Laupäev , 9 detsember 2023
northern 23

Eesti ja Läti rannikul algab suur NATO õppus, kus harjutatakse kuidas end kaitsta Venemaa rünnaku korral

Läänemerel algab suur NATO mereväeõppus, milles osaleb umbes 30 laeva ja enam kui 3000 sõjaväelast, kes harjutavad esimest korda, kuidas reageerida Venemaa rünnakule piirkonnas, ütles Saksamaa mereväe ülem reedel.

„Me saadame Venemaale selge valvsuse sõnumi: mitte meie vastu,” ütles viitseadmiral Jan Christian Kaack Berliinis ajakirjanikele. „Usaldusväärne heidutus peab hõlmama võimet rünnata.”

Järgmisel laupäeval, 9. septembril algaval kahenädalasel õppusel Northern Coasts osalevad kõigi Läänemere-äärsete NATO riikide sõdurid ning peagi liikmeks saav Rootsi, Läänemere piirkonda mittekuuluvad liitlased USA, Kanada, Holland, Belgia ja Prantsusmaa. Nad harjutavad dessantoperatsioone ja lööke merelt maale.

USA merevägi saadab õppustele enam kui 200 meetri (656 jala) pikkuse laeva Mesa Verde, mis on mõeldud umbes 800 merejalaväelase transportimiseks ja maabumiseks amfiibrünnaku käigus.

Läti ja Eesti ranniku lähedal toimuva õppuse teine ​​fookus on mereteede kindlustamine läbi Läänemere.

„Soome ja Balti riigid sõltuvad peaaegu 100 protsenti Läänemerd läbivatest merevarustusteedest,” märkis Kaack.

„Kui Suwalki lõhe peaks olema tõkestatud – ja seda saab teha lihtsalt, kuna seal on ainult kaks teed ja üks raudteeliin –, siis jäävad meile ainult mereteed ja seal peame siis vabastama tee.”

Suwalki lõhe, umbes 65 kilomeetri pikkune kitsas maismaakoridor on ainus ühendus, mis ühendab Balti riike Poolaga ja NATO peamise territooriumiga Euroopas.

See on esimene nii suur õppus, mida Kaacki sõnul Läänemere suurim merevägi Saksa merevägi juhib oma äsja operatiivvalmidusse jõudnud Rostockis asuvast uuest mereväe staabist.

Saksamaa eesmärk on pakkuda NATO-le rajatist piirkondliku mereväe peakorterina, mis oleks konflikti korral võimeline juhtima alliansi operatsioone Läänemerel.

„Meie teade on teel SACEUR-ile,” ütles Kaack, viidates NATO liitlasvägede kõrgeimale ülemale, lisades, et ootab alliansilt peatset positiivset vastust, edestades sellega Saksamaa konkurenti Poolat.

Soome liitus NATO-ga sel aastal ning Rootsi liitumistaotluse kinnitamine peaks peagi toimuma, mõlemad sammud on vastuseks Venemaa sissetungile Ukrainasse. See on radikaalselt muutnud strateegilist positsiooni Läänemere ääres, kus suur osa rannikust oli Napoleoni aegadest saati kuulunud neutraalsetele riikidele; peale Venemaa enda väikeste rannikualade kuulub peagi kogu mereäär NATO liikmetele.

Briti asjatundja: Venemaa võib testida NATO 5. artiklit 3-5 aasta jooksul, Soomel parim heidutus Venemaa vastu

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev on sinu jaoks hea päev romantika jaoks.

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

error: Sisu on kaitstud!