Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
53317285482 9a3db5e6da c

Eesti ja Läti peaminister arutasid Tallinnas julgeolekut ja taristuprojekte

Peaminister Kaja Kallas kohtus täna Eestit külastava Läti peaministri Evika Siliņaga, kellega arutas pikaajalist toetust Ukrainale, transpordi- ja energiaühendusi, sealhulgas veealuse taristu turvalisust, ning julgeolekut ja rahvusvahelist koostööd. Peaministrid leppisid samuti kokku korraldada järgmisel aastal kahe riigi valitsuse ühisistungi.

Kohtumisel avaldati heameelt selle üle, et Euroopa Komisjon andis soovituse ülemkogule alustada liitumisläbirääkimisi  Ukraina ja Moldovaga, ja veendumust, et püsiva rahu saavutamiseks ei tohi Euroopa julgeolekus jääda halle alasid. „Ukraina on suutnud üles näidata sihikindlust ja poliitilist tahet Euroopa Komisjoni püstitatud seitsme tingimuse täitmisel. Töötame selle nimel, et ülemkogu oma otsusega avaks aasta lõpus liitumisläbirääkimised nii Ukraina kui Moldovaga,“ ütles Kaja Kallas kohtumise järel.

Kallas avaldas lootust, et enne detsembri ülemkogu tuleb Euroopa Komisjon välja ka üleeuroopalise lahendusega Vene külmutatud varade kasutamiseks Ukraina ülesehitamisel, ja rõhutas, et Euroopa riigid peavad jätkama pikaajalisi jõupingutusi Ukraina toetamisel ja agressiooni hinna tõstmisel. „Sanktsioonid töötavad. Olles agressorriigi naabrid, on meie õigus ja kohustus innustada meie partnereid aktiivsemalt otsima võimalusi, kuidas sanktsioonidest kõrvalehiilimist minimeerida,“ sõnas Eesti peaminister.

Eesti ja Läti peaministrid arutasid põhjalikult ka Rail Balticu ehitamist, mille Balti riigid peavad lõpuni viima 2030. aastaks. „Projekti õnnestumine ja sellele Euroopa Liidu fondide parima võimaliku toetuse tagamine nõuab meilt ühist pingutust. Peame hoidma kulude kasvu kontrolli all ja kiirendama ehitustöid. Eesti alustab järgmisel aastal Pärnust lõuna poole suunduva trassi ehitusega, et tagada Eesti ja Läti vahelise raudteelõigu õigeaegne valmimine,“ kinnitas Kallas.

Kohtumisel räägiti ka julgeolekust ja energiajulgeolekust. Eesti peaministri sõnul peame koos naabritega jätkama tööd oma energiavarude ja -ühenduste kindlustamisel. „Eesti ja Soome vahelise gaasitoru vigastuse juhtum, mille põhjusi uurivad mõlema riigi eksperdid, näitab, et tuleb olla valmis erinevateks stsenaariumiteks,“ lisas ta.

Järgmine kord kohtuvad Balti peaministrid kolmekesi Tallinnas detsembri keskel Balti Ministrite Nõukogu raames, mille eesistuja Eesti sellel aastal on.

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

29.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 2 liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 1 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 28.02.2024 kella

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev 29 veebruar 2024

Sõnn (20. aprill – 20. mai): “Arutelud sõprade, partnerite ja avalikkusega on täna edukad. Keegi

error: Sisu on kaitstud!