Sunday , 28 November 2021
eur500

Eesti inimestel on pea miljardi eest võlgu kohtutäiturite käes

Finantsinspektsiooni (FI) andmetel küündivad kohtutäituritele antud võlad möödunud aasta seisuga pea miljardi euroni ning sellele lisanduvad muud võlad, millega tegeleb sissenõudja või mis on antud inkassoettevõtetele lahendamiseks.
Vastavalt sotsiaalministeeriumi täitemenetluse võlgnike analüüsile on möödunud aasta märtsi seisuga Eestis 412 782 võlga antud kohtutäiturile lahendamiseks, teatas FI.

Sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakonna juhataja Hede Sinisaare sõnul on eestlaste võlakoorem üsna suur. “Kokku oli uuringus kõigi nõuete summa 811,1 miljonit eurot. Enim on võlgnike seas inimesi, kelle võlg jääb vahemikku 1001–5000 eurot,” märkis Sinisaar.

Lisaks kohtutäiturite käes olevatele võlgadele on veel sellised võlad, mille sissenõudmistega tegelevad ettevõtted ja asutused ise või inkassoettevõtted. Julianus Inkasso hinnangul on maksehäireid möödunud aasta seisuga kokku pea sajal tuhandel inimesel kokku ligi 265 miljonit eurot.

Inbanki riskijuhi Marko Variku sõnul püüab pank alati inimesega tekkinud võlgnevuse osas jõuda kokkuleppeni ning koostada maksegraafik. “Parim, mida klient saab rahaliste raskuste tekkimisel teha, on olla proaktiivne ja pöörduda panga poole juba enne võlgnevuse tekkimist,” märkis Varik ja lisas, et sellisel puhul saab pank enamasti pakkuda rohkem erinevaid võimalusi rahaliste raskuste ületamiseks.

Tema sõnul on nõude võõrandamine sissenõudmisele spetsialiseerinud ettevõtetele viimane kasutusele võetav meede.
Võlanõustaja Evelyn Eichhorsti sõnul tunnevad inimesed piinlikkust, kui nad on võlgu ja ei suuda seda tagasi maksta. “Kõigil meil tuleb elus ette ootamatusi, kuid siis tulebki spetsialisti käest abi paluda ja võlgade osas plaan koostada,” märkis Eichhorst ja lisas, et spetsialistid pankades ning võlanõustajad ei näe selliseid muresid esmakordselt ning nende ülesandeks ongi välja pakkuda lahendusi.

FI korraldab 29. septembril kell 11 veebiseminari, kus antakse ülevaade Eesti elanike võlgadest ja neist vabanemise võimalustest. Seminari saab otseülekandena vaadata tarbijaveebist minuraha.ee.

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …