Laupäev , 3 juuni 2023
Erakorralised uudised

Eesti firma Veriff tõi turule toote, mis võimaldab selfie põhjal määrata inimese vanust

Tänasest on kõigile Veriffi klientidele globaalselt kättesaadav nende uus toode, mis võimaldab biomeetria, tehisintellekti ja selfie abil määrata inimese vanust (age estimation). Tegemist on täiendava ja alternatiivse lahendusega ettevõtetele, mis ei nõua vanuse tõendamiseks inimestelt ID kaardi, passi või juhiloa esitamist. 

Veriffi kaasasutaja ja tootearendusjuht Janer Gorohhov ütles, et säärane tehnoloogia on turul võrdlemisi uus nähtus. Enamjaolt on ettevõtetel kasutusel vanuse tõendamise (age verification) lahendused, mis põhinevad dokumendilt vanuse info kindlaks tegemisel ning mida Veriff samuti pakub. 

“Meie uus toode loob täiendava võimaluse äridele, kel on vajalik veenduda kasutaja vanuses, kuid kus isikut tõendava dokumendi kasutamine ei ole vajalik või pole selle puudumise tõttu tihtipeale võimalik. Vanuse määramine on lihtne, kiire ja võimaldab näiteks videomängude ja kohtinguäppidel, aga ka jaekaubanduses turvaliselt kontrollida kasutajate vanust,” selgitas  Gorohhov.

Loe edas SIIT

Allikas: digipro.geenius.ee

Vaata ka:

Justiitsministeerium otsib võimalust jätta vangide kaebused rahuldamata.

Sadade kaupa esitatud pöördumised, üha uued samasisulised küsimused, perspektiivitud, kuid aeganõudvad kaebused – lisaks riigikogule …