Categories: Uudised

Eesti ettevõtjad käivitavad suurkampaania „Soovime Sind teenindada!“ Kampaania keskendub seni vaktsineerimata inimestele.

Eesti suurim ettevõtjate ühendus Eesti Väike-ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) käivitab kampaania “Soovime Sind teenindada!”, millega ettevõtjad annavad oma panuse majanduse avatuna hoidmiseks, töökohtade säilitamiseks ja lõhede vähendamiseks ühiskonnas. Üksiti kutsutakse lõpptarbijatele oma teenuseid ja tooteid pakkuvaid ettevõtjaid nimetatud kampaaniaga ühinema. Novembrist kuni jaanuari 2022 lõpuni kestev kampaania keskendub seni vaktsineerimata inimestele ja tervishoiutöötajatele.

„Ettevõtjatena tunneme, et kolmandat korda riigi lukku panemist paljud sektorid ja ettevõtted enam üle ei ela. Kui see peaks juhtuma, toob see kaasa töötajate suuremahulise koondamise ja maksude väiksema laekumise näol ka riigi võimetuse olulisi teenuseid pakkuda,“ märkis EVEA president Heiki Rits.

“Regulatsioone ja piiranguid ettevõtjad muuta ei saa ning maksude kogumise kaudu loodavat väärtust ümber jagada samuti mitte. Kuid meie kohus ettevõtjate esindusorganisatsioonina on toetada algatusi, millest võiks praegusel ajal abi olla kogu ühiskonnale,“ rõhutas Rits.Esiteks tahab EVEA tänada Eesti tervishoiusüsteemis töötavaid inimesi! Selleks, et tänu ei jääks sõnade tasemele, teevad kampaaniaga liituvad ettevõtted soodustusi kõigile Eesti tervishoiutöötajatele sõltumata nende ametipositsioonist.

Kampaania põhisõnum on suunatud seni vaktsineerimata inimestele, kellest tänases olukorras sõltub majanduse avatuna hoidmine. Avatud majandus tähendab vabadust, töökohti, makse ja elementaarset heaolu kõikidele ühiskonnaliikmetele.

“Usume, et pingutada on vaja õige pisut, et ühiskond saaks taas normaalselt toimida. Selleks peame Eesti elanikena panustama –  ennekõike tegema kõik selleks, et oleksime koroonaviiruse vastu maksimaalselt kaitstud, mille üheks toimivaks väljundiks on vaktsineerimine. Teisalt saavad ettevõtjad vaktsineerimata inimeste motivatsiooni tõstmiseks pakkuda oma tooteid-teenuseid soodsamalt, mis võimaldab neil taastada piirangutest kokku kuivanud kliendibaasi ning mis aitab kaasa majanduse avatuna hoidmisele,“ ütles Rits.

Niisiis annavad kampaaniaga liitunud ettevõtjad sooduspakkumisi kõigile, kes esitavad immuniseerimistõendi, mis on saadud vahemikus 15.11.2021-31.01.2022, ning annavad kõigile tervishoiuasutuste töötajatele, sõltumata immuniseerimistõendi väljaandmise ajast.

„Vaktsineerimine on vabatahtlik ja iga inimese individuaalne otsus. Sama vabatahtlik on ka EVEA veetav kampaania. Eesmärgiga tagada ühiskonna normaalne toimimine, et me kõik saaksime istuda perega jõululauas, kus iga teine ei ole töötu või haigevoodis,“ toonitas Rits.

EVEA on seisukohal, et ühe kontrollmeetmena nakkushaiguse leviku ennetamiseks tuleks taastada testimise võimalus, mis aitaks vältida paljude sektorite riigipoolsete toetuste vajaduse tekkimist. Testimine tagaks ka inimeste elementaarsed õigused tööle ja puhkusele, samuti neile, kel on arsti ettekirjutusega vaktsineerimine vastunäidustatud või mittesoovitav.KAMPAANIA TINGIMUSED

EVEA kutsub vastutustundlikke ettevõtteid, kel on olemas jaekliendile sobivad tooted ja teenused, ühinema 15.11.2021 kuni 31.01.2022 kestva kampaaniaga „Soovime Sind teenindada!“, mille käigus avatakse sooduspakkumiste uks kahele ühiskonna toimimiseks kriitilisele sihtgrupile tänutäheks nende pingutuse eest.

Sihtgrupid:

  1. Novembris, detsembris 2021 ja jaanuaris 2022 vaktsineeritud inimesed, keda täname, et nad aitavad kaasa majanduse lahti hoidmisele ja ühiskonna lõhestatuse vähendamisele. Ühtlasi rõhutab EVEA, et Eesti on demokraatlik õigusriik ja vaktsineerimine on iga inimese personaalne otsus.
  2. Tervishoiutöötajad, kes on vaktsineeritud ja omavad vastavat töötõendit (suurusjärk 30 000 inimest), keda täname tohutu pingutuse eest ja jätkuva valmiduse eest panustada Eesti inimeste tervisesse.

Iga ettevõte on vaba iseseisvalt kujundama oma sooduspakkumise, mille sisu ja kehtivuse eest ka ise vastutab. Oluline on vaid, et see oleks avatud mõlemale sihtgrupile ning kestaks vähemalt jaanuari 2022 lõpuni.

Soodustuste saamise aluseks on immuniseerimistõend, mis on saadud vahemikus 15.11.2021-31.01 2022, või tööandja väljastatud tervishoiutöötaja töötõend. Sooduspakkumisi tegevate ettevõtete loetelu on leitav kampaania “Soovime Sind teenindada!” aadressil: https://evea.ee/kampaania-2021/. Seal on leitavad ka kampaaniaga liitumise tingimused.EVEA TAUST

EVEA esindab otse- ja kollektiivliikmete kaudu üle 6200 ettevõtte, olles seega nii liikmete arvult kui esindatavat sihtgruppi arvestades suurim sektoriülene ettevõtjate katusorganisatsioon Eestis.  Rohkem infot: https://evea.ee.

KONTAKT

 Heiki Rits, EVEA president

e-post: heiki@evea.ee; tel: +372 5635 5424

Virge Haavasalu, EVEA infojuht

e-post: virge@evea.ee; tel: 52 58 662

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

4 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

4 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

4 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

5 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

5 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

5 hours ago