Erakorralised uudised
liikluskaamera

Eesti autojuhid ületavad rohkelt kiirust

Sellel nädalal tegi politse Tallinnas mobiilse kiiruskaameraga väikese eksperimendi. Kahel järjestikkusel päeval paigaldati seade samadel kellaaegadel samasse kohta ja mõõdeti kolmes kohas sõidukite liikumiskiirust. Ühel päeval oli väljas liiklusmärk, mis osutas automaatsele liiklusjärelevalve teostamisele ja teisel päeval vastavat märki välja ei pandud, kuna märgi kasutamine ei ole tegelikult kohustuslik.

Märgi olemasolul ületas lubatud sõidukiirust 4,6% kõikidest kaamerast möödunud sõidukitest.

Märgi puudumisel ületas lubatud sõidukiirust 7,7% kõikidest kaamerast möödunud sõidukitest. Mõõdeti 11392 sõiduki liikumist ja lubatud kiirust ületas neist 656 juhti.

Täname liiklejaid, kes reeglitest kinni peavad ja nagu tulemustest näha, siis valdav osa liiklejatest suudab seda teha. Ometi leidus ka juhte, kes liikusid lubatud suurimat sõidukiirust ületades ja leidus ka neid, kelle liikumiskiirus oli lubatust pea kaks korda suurem.

Kiirusepiirangud on kehtestatud põhjusega. Juba väike kiiruseületamine võib asjaolude kokkulangemisel mängida tagajärgedes suurt rolli. Pea palun reeglitest kinni ja liikle nii, et kõik liiklejad end liikluses turvaliselt tunneks.

Turvalist liiklemist❗ Allikas: Liiklusjärelevalvekeskus

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Just neil 3 tähemärgil tuleb väga hea juunikuu lõpp

Jäär (21. märts – 19. aprill) Jääradele võib juunikuu lõpp olla väga positiivne ja dünaamiline

Blue Hello Blooming Spring Instagram Post 1

JUULIKUU 2024 HOROSKOOP

 Vähk 22. juuni — 22. juuli Vähi energiatase on juulis laes ja ükski varjutus teda