Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
e sigarett

E-sigaret ei aita suitsetamisest loobuda.

Nikotiinisõltlases tekib tihti juba sigaretipaki nägemisel vastupandamatu suitsetamishimu. Üllataval kombel on e-sigarettidel tavasuitsetajale sama mõju ja need võivad suitsukirge hoopis suurendada, näitas ajakirjas Tobacco Control ilmunud uurimus.

E-sigarettide müüjad väidavad, et moodne vidin kahjustab tervist vähem ning kergendab suitsetamisest loobumist. Esimene väide on praeguseks juba ümber lükatud. USA Chicago ülikooli teadlased otsustasid välja selgitada, kuidas mõjub e-sigaretti suitsetav inimene tavasuitsetajatele.

Andrea King värbas 60 üliõpilast, kes kõik olid igapäevased suitsetajad. Iga osaleja pidi suhtlema näitlejaga, kes suitsetas ka tavalist või e-sigaretti. Vabatahtlikud pidid katse jooksul mitu korda hindama, kui väga nad suitsetada soovisid.
Tuli välja, et kui vestluskaaslane suitsetas e-sigaretti, tekkis tavasuitsetajatel sama suur suitsunälg kui tavalise sigareti nägemisel ja see kestis isegi paarkümmend minutit pärast eksperimendi lõppu.

Kingi sõnul oli see esimene omalaadne uurimus ja praegu jääb palju ebaselgeks. Pole teada, kuidas mõjub e-sigareti nägemine suitsetamise maha jätnud inimestele või nendele, kes pole kunagi suitsetada proovinud. Uurija kinnitusel on siiski selge, et e-sigaretid ei kergenda suitsetamisest loobumist ja võivad selle hoopis palju raskemaks muuta.

WHO: ainult neli riiki on astunud piisavalt samme suitsetamise vastu

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!