Uudised

Diana Poudel: Kalle Grünthal (ekre) levitab avalikult Eestis Venemaa propagandat. VIDEO.

Vahendame Diana Poudel artiklit

Kuidas me saame loota, et vene rahvas suudab Putini kukutamisele kaasa aidata, kui me ise ei suuda ühte RK liiget takistada süüdimatult Vene propaganda jutupunkte levitamast?
Muidugi ei saagi demokraatlikus riigis midagi teha sõnavabaduse vastu (ja me ei tohiks seda isegi soovida, sest see tee viib kohta, kuhu meist keegi minna ei soovi tegelikult), kuid ma pole nõus leppima sellega, et see inimene on meie RK liige.

Ma ei usu, et kõik EKRE liikmed nõustuvad enam Grünthali väljaütlemistega ning äkki neil on lihtsalt veidi välist survet ja toetust vaja, et tegutsema hakata? Aitame neil siis otsusele jõuda ja tegudele asuda.
👉 Minu ettepanek on, et EKRE peab veenma Grünthali loobuma praegu RK liikme kohast, sest see inimene on ilmselgelt risk riigi julgeolekule.
👉 Kui Grünthal sellest aru ei saa või pole nõus erakonnakaaslaste palvega, siis tuleb ta erakonnast välja visata.
Avalikult ja venitamata.
Kui neid asju ei juhtu, siis peame eeldama, et Grünthal esindab kogu erakonna vaadet ning tõepoolest on uhkelt Eesti lippudega lehvitav erakond tegelikult Putini käepikendus Eestis.
Aga seda ma ei usu. Isegi kui mu väärtusraamistik ei kattu suures osas EKRE omaga, siis need vähesed EKRE liikmed, keda isiklikult tunnen on ikkagi selgelt Ukraina poolt ning venemaa agressiooni vastu. Ning nad on piisavalt intelligentsed, et aru saada, kuidas selline video õõnestab Eestit, aitab Putinit ning vähendab ukrainlaste võimalusi sõja vastu.

Seega minu palve on praegu see, et kui olete EKRE liige, siis palun võtke julgelt sõna erakonna siselistis ja nõudke Grünthali tagasiastumist RK liikme kohalt või tema erakonnast välja viskamist.
Kui te ei ole EKRE liige, aga tunnete inimesi, kes on, siis palun suhelge nendega ja uurige, kas nende meelest on OK aidata kaasa vene propaganda levitamisele. Ning kui nende meelest ei ole, siis uurige, mida nad on teinud, et Grünthali tegevust takistada. Soovitage neil kirjutada erakonna siselisti ja erakonna juhtidele ja nõuda Grünthali tagasiastumist RK liikme kohalt või tema erakonnast välja viskamist.

Ja kui te olete ka üks neist inimestest, kes muretseb pagulaste kiirelt kasvava arvu pärast, siis mõelge korraks sellele, et mis on lahendus? Hakkame omavahel kaklema ja laseme Putinil Ukraina hävitada? Siis tõepoolest ei jää neil sõjapõgenikel muud üle, kui siia jääda. Aga kui aitame igal võimalikul viisil kaasa Ukraina võidule, siis varsti on Vene väed sealt läinud ja kõik need põgenikud saavad koju tagasi minna, kus nad tegelikult olla tahavad.
Ehk siis meil kõigil on sama eesmärk. Lõpetada sõda Ukrainas. Ja seetõttu peame ühiselt tegema nii, et vene propaganda ei pääseks praegu meie ühiskonda lõhestama. Kui Kalle Grünthal ei kanna oma tegude eest vastutust, siis tekib neid kasulikke idioote varsti nagu seeni peale vihma.

Just praegu on meil võimalus anda tugev sõnum, et sellisel käitumisel on reaalsed tagajärjed. Ja eesti rahvas ei pea kinni maksma vene propaganda levitamist makstes kasulikule idioodile kõrget palka. Muidugi ma saan aru, et RK liiget ei saa vallandada ega tagasi kutsuda, vaid ta saab loobuda ise oma mandaadist, kuid kui ta jääbki RK, siis peaks ta seal sama isoleeritult olema nagu Venemaa on praegu maailmas.
Muud idiootsust selles videos ma keeldun isegi pikemalt kommenteerimast, sest me keegi ei peaks praegu aega kulutama vaidlemaks inimestega, kes süüdimatult valetavad või on iseenda ajupesu ohvriks langenud. (Sama kehtib tegelikult Lääne riigijuhtide kohta – ei saa üldse aru, mis veel aega kulutatakse Lavrovi ja Putiniga suhtlemiseks.)
Palun suhelge oma tuttavate EKRE liikmetega ning uurige, kas nende meelest on normaalne selline tegevus? Kui te nendega privaatvestlusest sel teemal ei viitsi pidada, siis tagige nad siin postituse all ära – eks me kõik tahaks nende selgitusi kuulda.
Ning kui keegi kahtleb, et kas probleem on nii suur, siis soovitan ära vaadata video https://youtu.be/KwtmRZyCJdo – kui need tüübid selle saate eest Kremlist palka ei küsinud, siis nad on lihtsalt topelt lollid, et tasuta Putinit aitavad 😞 (Hoiatan, et selle video vaatamine on füüsilist vastikust tekitav.)
Ja palun aidage sellel üleskutsel levida, et võimalikult palju EKRE liikmeid peaks nüüd oma sõpradele selgitama, mis nende vaatenurk sõjale on. Äkki see aitab neile meenutada, et praegu pole aeg väikeste riiklike sisetülide tekitamiseks, vaid peame kõik koos tegutsema ühe ühise eesmärgi nimel ja lõpetama sõja Ukrainas.
Kui vene tankid on uuesti Venemaal, siis minugipoolest võivad nad uuesti alustada kooseluseaduse, pagulaste ja kõigi nende muude teemadega, mis neil silmad särama panevad ja elule mõtte annavad. Sest õnneks me elame vabas Eestis, kus kõigil on õigus oma arvamusele.

Aga praegu peame ühiselt pingutama, et nii see ka jääks, sest on haamri aeg.

Jaga
Back to top button