Erakorralised uudised
brigittesus

Delfi Meedia nõuab Brigitte.S.Hundilt raamatust fotode eemaldamist ja esitluste ärajätmist

Paljusid ajakirju, ajalehti ja muid väljaandeid koondav Delfi Meedia AS esitas tuntud suunamudija Brigitte Susanne Hundile (28) nõudekirja, kuna viimane on ettevõtte kinnitusel enda värskelt ilmunud raamatus kasutanud suure hulga fotosid ilma nende teoste õiguste omajate nõusolekuta.

Reedel BSH-le saadetud kirjas nõutakse viivitamatult umbes kümmekonna välja toodud fotode õigusvastast kasutamist ning hoiduda edasisest rikkumisest. Sealhulgas eemaldada raamat, mis sisaldab vaidlusaluseid fotosid, www.bsh.ee e-poe turustusvõrgust ja jätta ära kõik raamatuesitlused. Sealhulgas siis ka täna õhtul toimuma pidanud esitluse.

Delfi Meedia väidab, et Hund on kasutanud oma raamatus fotosid, mis on autoriõigustega kaitstud. Nende hulka kuuluvad fotod, mis on avaldatud Delfi Meedia väljaannetes, näiteks ajakirjades Anne & Stiil ja Cosmopolitan.

“Hundi tegevus on selge autoriõiguste rikkumine,” ütles Delfi Meedia esindaja. “Ta on kasutanud meie fotosid ilma meie nõusolekuta ja ilma meid sellest teavitamata.”

Hund ei ole veel nõudekirjale reageerinud.

Hundi raamatuesitlused jäid ära

Delfi Meedia nõudekirja tõttu jäid ära ka Hundi raamatuesitlused. Täna õhtul pidanuks toimuma esitlus Tallinnas, kuid see lükati edasi. Hund teatas oma sotsiaalmeedias, et ta on olukorrast väga kurb ja ta vabandab oma fännide ees.

“Ma ei teadnud, et minu raamatus olevad fotod on autoriõigustega kaitstud,” ütles Hund. “Ma olen süüdi ja ma võtan oma vea tõsiselt.”

Hund lubas, et ta lahendab probleemi Delfi Meediaga. Ta ütles, et ta on valmis maksma hüvitist ja ta eemaldab raamatust vaidlusalused fotod.

Autoriõiguste rikkumine on tõsine kuritegu

Autoriõiguste rikkumine on tõsine kuritegu, mille eest võib määrata rahatrahvi või vanglakaristust. Autoriõigustega kaitstud teoste kasutamine ilma õiguste omajate nõusolekuta on keelatud.

Loe edasi SIIT

Alliaks: kroonika.delfi.ee

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus