Uudised

COVID-19 haige külastas 18.07.20,: Ööklubi Vabank,  Meresuu SPAd, Tartu Lõunakeskusest jne.

COVID-19 haige külastas 18.07.20,: Ööklubi Vabank,  Meresuu SPAd, Tartu Lõunakeskusest jne.

 

etkel teadaoleva info põhjal külastas positiivse proovi andnud inimene nakkusohtlikul perioodil 18. juulil ööklubi Vabank ja järgmisel päeval Meresuu SPAd. Lisaks külastas koroonaviirusesse nakatunu erinevaid kauplusi ning 23. juulil ka Tartu Lõunakeskuses kell 21.00 algavat kinoseanssi.

 

 

 

 

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juht Tiia Luhti sõnul on tegu äärmiselt ohtliku käitumisega, mis lisaks enda tervise ohtu seadmisele võib avaldada mõju ka nii-öelda teise laine tekkele. „Sellise käitumise tulemusena võib nakkus hakata laialt levima, sellel on aga oma tagajärjed normaalse elu juurde naasmisel ,“ ütles Luht, kelle sõnade kohaselt tuleb mistahes haigusnähtudega püsida kodus ja oma perearstiga ühendust võtta. „Erinevate suurürituste tulek ja ühiskonna tavapärane funktsioneerimine sõltuvad otseselt meie vastutustundlikkusest. Mida rohkem me seda tõsiasja ignoreerime, seda tõsisem saab olema tagajärg meie kõigi jaoks.“

 

 

 

Inimestel, kellel võis koroonaviirust kandva inimesega kokkupuude olla, tuleb oma tervist jälgida ning haigussümptomite ilmnemisel perearstile helistada.

Tänase seisuga on Eestis  registreeritud 2028 laboratoorselt kinnitatud COVID-19 haigusjuhtu, haigestumus 100 000 elaniku kohta on 152,1. Esimene SARS-CoV-2 test tehti Eestis 5. veebruaril, kokku on testitud 8,5% Eesti elanikest. Testid on positiivseks osutunud 1,8 protsendil juhtudest, suurem positiivsete osakaal on Saaremaal (10,9%), Võrumaal (2,8%) ja Pärnumaal (2,0%).

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Endiselt peavad kauplused hoolitsema käte desinfitseerimise vahendite olemasolu eest. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Jaga
Back to top button