Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
BOLT peakontor

Bolti eesmärk on murda Valgevenes Yandexi monopol

Eesti tarkvaraettevõte Bolt, kes tegutseb Valgevene pealinnas Minskis eelmise aasta detsembrist, kavatseb diktatuuririigi väljaannete teatel investeerida sinna miljoneid, et laiendada oma osa taksonduses ja pakkuda sealsele turuliidrile Yandexile suuremat konkurentsi.

Mullu kehtestas EL seoses Valgevene opositsiooni meeleavalduste mahasurumisega sanktsioonid 88 sealsele ametiisikule. Tõsise rahvusvahelise pahameeletormi vallandas president Aljaksandr Lukašenka mullu 23. mail, kui Ryanairi Ateena-Vilniuse lend sunniti hävitaja saatel Minskis maanduma. Valgevene võimud vahistasid pardal olnud teisitimõtlejast ajakirjaniku Raman Pratasevitši ja tema sõbratari Sofia Sapega.

Inimõiguste rikkumise tõttu järgnesid veelgi karmimad Euroopa Liidu majanduslikud sanktsioonid. Eraldi on sanktsioonid praegu kehtestatud 166 inimesele, sealhulgas president Lukašenkale, tema kahele pojale ja miniale.

Loe edasi SIIT

Allikas Postimees.ee

Vaata ka:

unnamed 1

Veteranipäeva puhul heisatakse Eestis lipud

Teisipäeval, 23. aprillil on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused

Voru v Osula korvalhoone leekides

Lõuna päästekeskuse sündmused 19.-22. aprill

Tartumaa20. aprillil kell 17.15 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas põleb elumaja. Selgus, et süttinud

error: Sisu on kaitstud!