Tervis

BioNTechi tegevjuhi sõnul on omikroniga võitlemiseks vaja kuut süsti

Vahendame Telegram.ee artiklit

BioNTechi tegevjuhi Ugur Sahini sõnul tuleb uue omikroni tüvega võitlemiseks vaktsiini manustada veel kolmes annuses peale esmaseid vaktsiine ja kordussüste. Ta tegi selle avalduse pressikonverentsil, kus arutati Pfizer-BioNTechi vaktsiini efektiivsust uue omikroni koroonaviiruse tüve vastu, vahendab Vanglaplaneet National File’is avaldatud uudist.

Farmaatsiaettevõtted väitsid, et esialgne laboriuuring näitas, et esmase vaktsiini kordussüst annaks esialgse COVID-19 tüvega võrreldava kaitse omikroni tüve vastu pärast kahte annust.

Teadaandest selgus, et BioNTech töötas omikroni tüve jaoks kohandatud vaktsiini kallal. Pressikonverentsil esinedes väitis Sahin, et on väga selge, et nende omikroni vaktsiini puhul peaksid inimesed pigem manustama kolm annust, mitte kaks.

Üks ajakirjanik küsis Sahinilt, kas inimesed peaksid peale kahte esmase vaktsiini annuse saamist tegema kohe kordussüsti või peaksid ootama vaktsiini, mis on välja töötatud konkreetselt omikroni tüve jaoks. Sahin vastas, et on väga selge, et nad peaksid saama mõlemat, mis tähendab, et potentsiaalselt võivad inimesed olla sunnitud tegema kokku kuus süsti.
Nädalavahetusel avaldati teaduslik uuring, milles teadlased viitavad sellele, et omikroni tüvi võib jagada geneetilist koodi nohu põhjustava viirusega, mis võib selgitada seda, miks viiruse omikroni tüve kirjeldatakse üldiselt leebena ning ta levib kiiresti.

Loe edasi SIIT
Allikas. Telegram.ee

Jaga
Back to top button