Tuesday , 28 September 2021
featured img

Bensiini hind jõuab peagi uue rekordini.

Maailmaturu oodatust suurem nõudlus bensiini järele on endaga toonud kaasa naftatoodete hinnatõusu. Juulis purustas bensiini hind Eestis varasema rekordi, Circle K teatel jätkab bensiini hind lähiajal kasvu.

Neljapäeval maksis 95-oktaanise bensiini liiter Eestis 1,459 eurot liitrist ja diislikütuse liiter 1,229 eurot liitrist.

Juulis käis bensiini hind ära ka Eestis rekordilisel tasemel 1,469 eurot liitri kohta, diislikütuse hind on püsinud juulist muutumatuna.
“Kuigi toornafta varud USA-s möödunud nädalal pisut kasvasid, siis bensiini laovarud jätkasid mitmendat nädalat järjest kahanemist, andes seeläbi hoogu juurde naftatoodete hinnatõusule. Kuna bensiini nõudlus on endiselt oodatust suurem ning tootmismahud ei jõua nõudlusele järele, siis ei ole ka bensiini hinnalangust veel oodata,” rääkis Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik.

Koos toornaftaga on langenud diislikütuse hind ja Vahtriku sõnul võib trendi jätkumisel oodata diislikütuse hinna odavnemist.

Vahtriku sõnul võib oodata, et Brenti toornafta hind võib jääda püsima praegusel tasemel 70 dollarit barreli kohta. Suure nõudluse tõttu liigub bensiini hind sellest hoolimata üles.

“Mootorikütuste jaemüügihind Eestis sõltub nafta sisseostuhinnast, riiklikest maksudest ning kohalikust konkurentsist. Kuna Eestis on mootoribensiini aktsiis Balti riikide lõikes kõige kõrgem ning Eestis rakenduvad ka kõrgemad taastuvenergia- ja kliimanõuded, siis on mõistagi ka siinne bensiinikütus kallim,” sõnas Vahtrik.

Jaga

Vaata ka:

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …

goteborg

Rootsis toimus kortermajas plahvatus, üle kahekümne inimese viidi haiglasse, sadu evakueeriti.

Göteborgis on eluhoones toimunud plahvatuse ja sellest süttinud tulekahju tõttu haiglasse paigutatud üle 20 inimese, …