featured img

Bensiini hind jõuab peagi uue rekordini.

Maailmaturu oodatust suurem nõudlus bensiini järele on endaga toonud kaasa naftatoodete hinnatõusu. Juulis purustas bensiini hind Eestis varasema rekordi, Circle K teatel jätkab bensiini hind lähiajal kasvu.

Neljapäeval maksis 95-oktaanise bensiini liiter Eestis 1,459 eurot liitrist ja diislikütuse liiter 1,229 eurot liitrist.

Juulis käis bensiini hind ära ka Eestis rekordilisel tasemel 1,469 eurot liitri kohta, diislikütuse hind on püsinud juulist muutumatuna.
“Kuigi toornafta varud USA-s möödunud nädalal pisut kasvasid, siis bensiini laovarud jätkasid mitmendat nädalat järjest kahanemist, andes seeläbi hoogu juurde naftatoodete hinnatõusule. Kuna bensiini nõudlus on endiselt oodatust suurem ning tootmismahud ei jõua nõudlusele järele, siis ei ole ka bensiini hinnalangust veel oodata,” rääkis Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik.

Koos toornaftaga on langenud diislikütuse hind ja Vahtriku sõnul võib trendi jätkumisel oodata diislikütuse hinna odavnemist.

Vahtriku sõnul võib oodata, et Brenti toornafta hind võib jääda püsima praegusel tasemel 70 dollarit barreli kohta. Suure nõudluse tõttu liigub bensiini hind sellest hoolimata üles.

“Mootorikütuste jaemüügihind Eestis sõltub nafta sisseostuhinnast, riiklikest maksudest ning kohalikust konkurentsist. Kuna Eestis on mootoribensiini aktsiis Balti riikide lõikes kõige kõrgem ning Eestis rakenduvad ka kõrgemad taastuvenergia- ja kliimanõuded, siis on mõistagi ka siinne bensiinikütus kallim,” sõnas Vahtrik.

Vaata ka:

354227921 696052005865331 1256492580140078715 n

21.05 Usalda oma sisetunnet ja vali üks kaart. Ava, loe mis sõnum Sulle haljakaartidelt on.

VASTUSED 1. REISIMINE. Leia viise ja võimalusi reisimiseks – see tuleb Sulle kasuks. Reisimine võimaldab

tarokaart minuaeg.com 3

21.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane teisipäev 21.05.24 sulle toob. Tarokaardid on