Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
olerex

Bensiin 95 hind tanklates püstitas rekordi

Kolmapäeva hommiku seisuga on bensiin 95 liitri hind suuremates tanklakettides 1,599 eurot, mis on rohkem kui kunagi varem Eestis. Hinnatõusu põhjuseid on kütusemüüjate sõnul mitmeid.

Neste turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste ütles ERR-ile, et bensiin 95 hind tõusis tõepoolest rekordtasemele ning peamisteks põhjusteks on üldine energiahindade kallinemine ning sündmuses Kasahstanis.

“Juba nädala jagu on valmistoodangu börsihinnad tõusnud, mida on põhjustanud toornafta hinnatõus. Toornafta hindu aga mõjutab kasvav mure Kasahstani toornafta tarnete pärast. Kasahstan toodab 1,8–1,9 miljonit barrelit toornaftat päevas, mille suurusjärk on võrreldav Norra omaga, mis on 1,7–2,0 miljonit barrelit, ja ekspordib üle poole oma nafta toodangust Euroopasse. Kuna praegused poliitilised rahutused on teadaolevalt negatiivselt mõjutanud nafta tootmist Tengizi väljal, väheneb tõenäoliselt nafta eksport Kasahstanist,” lausus Sülluste.

Kasahstanist lähtuva teadmatuse tõttu on Sülluste sõnul keeruline prognoosida, kuidas olukord edasi kujuneb ja kuidas see mõjutab valmistoodangu hindasid.

Ka Circle K mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi sõnul oli jaehindade tõusu põhjuseks alates 21. detsembrist aina ülespoole liikunud maailmaturu toodete hind.

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!