Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
Iisrael

Balti riikide väliskomisjonide juhid alustavad ühisvisiiti Iisraelis

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb täna ja homme Balti riikide väliskomisjonide juhtide ühisvisiidil Iisraeli, et avaldada eelmisel nädalavahetusel terroriorganisatsiooni Hamas laiaulatuslike rünnakute alla sattunud riigile toetust.

Mihkelsoni sõnul mõistab Eesti Hamasi terrorirünnakud karmilt hukka ning on mures terroristliku tegevuse laienemise pärast piirkonnas. Tema sõnul tuleb vastu astuda terroristlike režiimide püüdlustele tekitada Lähis-Idas ebastabiilsust, võtta terroriorganisatsioonid ja neid toetavad režiimid vastutusele ning teha kõik, et vältida konflikti edasist laienemist.

„Rahvusvahelisel üldsusel tuleb koordineerida toetust Iisraelile, samal ajal mitte kaotades tähelepanu Venemaa agressioonilt Ukraina vastu. Samuti on vaja mõelda, kuidas jätkata poliitilist protsessi, mis peaks viima kestva rahuni ja seeläbi tagama Iisraeli julgeoleku,“ ütles ta.

Balti riikide väliskomisjonide juhid plaanivad kohtuda visiidil Iisraeli parlamendi esimehe Amir Ohana, välis- ja kaitsekomisjoni juhi Yuli Edelsteini ning Eesti, Läti ja Leedu parlamendirühma juhtiva Simon Davidsoniga. Samuti on neil kavas osaleda Knesseti talvise istungjärgu avamisel ning kohtuda ka Iisraeli välisministri Eli Coheniga.

Lisaks Mihkelsonile osalevad visiidil Läti parlamendi väliskomisjoni esimees Rihards Kols ja Leedu parlamendi väliskomisjoni juhtiv Žygimantas Pavilionis. Jeruusalemmast sõidavad nad edasi Põhja- ja Baltimaade (NB8) väliskomisjonide esimeeste kohtumisele, mis toimub neljapäeval ja reedel Stockholmis.

Kohtumisel arutatakse Põhja- ja Baltimaade koostööd, Venemaa agressioonisõda Ukrainas ning Ukraina edasist toetamist. Peale sanktsioonide karmistamise räägitakse kohtumisel Venemaa külmutatud varade kasutuselevõtust Ukraina ülesehituseks.

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!