Pühapäev , 28 mai 2023
Erakorralised uudised

Autoomanike liit alustab allkirjade kogumist automaksu vastu

Tänasest saab petitsioon.ee digikeskkonnas allkirjastada riigikogule ja valitsusele adresseeritud pöördumist, mille eesmärk on üles näidata inimeste vastumeelsust kehtestatava automaksu suhtes.

Eesti Autoomanike Liidu juhatuse esimees Priit Tammeraidi sõnul on automaksu kehtestamine küsitav nii otstarbekuse kui eetilisuse seisukohast vaadatuna. “Selge on see, et automaksu kehtestamine ei aita kaasa rohepöördele ega pane inimesi teistsuguseid sõidukeid valima – ka täna lähtutakse auto soetamisel reaalselt vajadusest,” ütles Tammeraid, kelle sõnul paneb kehtestatav automaks hobiautode omanikke ilmselt oma seniseid sõidukeid kas odavalt müüma või vanarauda viima. “Nendelt autodelt, mis vanarauda lähevad, riik tulevikus tulu enam ei saa. Lisaks kaotavad selliste arengute puhul enda kliendid ka kodumaised remonditöökojad,” ütles Tammeraid.

Loe ka: TÄIENDATUD: Automaksu jaoks peavad eestlased oma autosse jälitusseadme GPSi ostma.

Petitsiooni algatajad leiavad, et lisaks majanduslikule aspektile tuleb automaksu puhul esile tõsta ka moraalset poolt. “Valimiste ajal ei tulnud automaks üldse jutuks. Tänase koalitsiooni mandaat on antud tingimustes, kus kogu ühiskonda puudutava maksumuudatuse osas diskussioon puudus.”

Eesti Autoomanike Liit kutsub üles kõiki, kes ei poolda automaksu, petitsiooni allkirjastama. “Allkirja andmine ei maksa midagi, kuid selle andmata jätmisel võib olla kõrge hind,” ütles Tammeraid. “Eestis on sadu tuhandeid sõidukeid, mille omanikud on siiani olnud avalikkuses vagusi. See on nüüd see koht, kus vaiki enam olla ei saa.”

Petitsioon.ee keskkonnas saab allkirja peale digitaalselt isikutuvastust. Soovi korral saab end tuvastada ka nii, et allkirjastaja nimi ei ole avalik („Nimi teada“) ning seda ei avalikustata petitsiooni algatajale ja avalikkusele.

Allkirju saab anda 1. augustini, petitsioon on leitav https://petitsioon.ee/ei-automaksule

Vaata ka:

Tallinnas hukkus raskes liiklusõnnetuses naisterahavas

Tallinnas Paljassaare teel juhtunud liiklusõnnetuses hukkus naine Häirekeskus sai täna kella 9.40 paiku teate Põhja-Tallinnas …