ilm

Augustikuu ilmaprognoos

August ehk lõikuskuu tuleb erinevalt juulist ilmade poolest vaheldusrikkam ja soojuse poolest augustikuule igati tüüpiline.

Kuu algab madalrõhkkonna servas vihmahoogude ja pikajaalise keskmisega võrreldes pisut jahedamalt. Kuid juba 4. augustist tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ning paar-kolm päeva suuremat lausssadu ei tule. Öösiti on taevas selgem ja minimaalne õhutemperatuur langeb 5..8°C-ni ja selline järsk langus mõjub soojalembestele taimedele pärssivalt. Päevasoe kerkib üsna kiiresti paar-kolm kraadi üle 20°C piiri.
augustil saabub Läänemere äärde taas üks lõunatsüklon ja tõenäoliselt 9.08 veel teinegi, mis tõstavad tuult ja toovad vihmahooge ning kergitavad temperatuuri taas südasuvisele kõrgusele. Pärast 10. augusti kandub veel madalrõhkkonna servast meile vahetevahel sajuhooge.
Kui kuu keskpaigas suudab põhjalaiustel kõrgrõhuala juhtimise üle võtta, siis on oodata kuivemate ja mõõduka suvesoojaga ilmade ülekaalu. Kuu viimases kolmandikus kõrgrõhkkonna mõjusfääri püsimisel langeb selgematel öödel õhutemperatuurifoon alla 10°C, päeval aga kerkib ikka üle 20°C. Kuu lõpus on tõenäoliselt kõrgrõhkkond nõrgeneb ja saju tõenäosus suureneb ning siis ka ilm jaheneb.

Jälgime muutusi igapäevaselt ja drastiliste muutuste korral teeme korrektuure ja informeerime nendest teid esimesel võimalusel.
Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb prognoositavalt normi piires või normist pisut kõrgem (norm 15,8..18,0°C). Sademeid on normi piires või vähem (norm 72..91 mm).

Allikas. FB: Keskkonnaagentuur – Riigi Ilmateenistus

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-