Sunday , 19 September 2021
ilm

Augustikuu ilmaprognoos

August ehk lõikuskuu tuleb erinevalt juulist ilmade poolest vaheldusrikkam ja soojuse poolest augustikuule igati tüüpiline.

Kuu algab madalrõhkkonna servas vihmahoogude ja pikajaalise keskmisega võrreldes pisut jahedamalt. Kuid juba 4. augustist tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ning paar-kolm päeva suuremat lausssadu ei tule. Öösiti on taevas selgem ja minimaalne õhutemperatuur langeb 5..8°C-ni ja selline järsk langus mõjub soojalembestele taimedele pärssivalt. Päevasoe kerkib üsna kiiresti paar-kolm kraadi üle 20°C piiri.
augustil saabub Läänemere äärde taas üks lõunatsüklon ja tõenäoliselt 9.08 veel teinegi, mis tõstavad tuult ja toovad vihmahooge ning kergitavad temperatuuri taas südasuvisele kõrgusele. Pärast 10. augusti kandub veel madalrõhkkonna servast meile vahetevahel sajuhooge.
Kui kuu keskpaigas suudab põhjalaiustel kõrgrõhuala juhtimise üle võtta, siis on oodata kuivemate ja mõõduka suvesoojaga ilmade ülekaalu. Kuu viimases kolmandikus kõrgrõhkkonna mõjusfääri püsimisel langeb selgematel öödel õhutemperatuurifoon alla 10°C, päeval aga kerkib ikka üle 20°C. Kuu lõpus on tõenäoliselt kõrgrõhkkond nõrgeneb ja saju tõenäosus suureneb ning siis ka ilm jaheneb.

Jälgime muutusi igapäevaselt ja drastiliste muutuste korral teeme korrektuure ja informeerime nendest teid esimesel võimalusel.
Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb prognoositavalt normi piires või normist pisut kõrgem (norm 15,8..18,0°C). Sademeid on normi piires või vähem (norm 72..91 mm).

Allikas. FB: Keskkonnaagentuur – Riigi Ilmateenistus

Jaga

Vaata ka:

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …

F Politsei 2

LEITUD: 13-aastane Jutta läks ise koju tagasi.

Reede õhtul Tallinnas kadunud 13-aastane Jutta Amalia ilmus enne südaööd ise koju tagasi. Politsei kinnitusel …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tallinki laeval toimus kaklus, mille tagajärjel inimene suri.

Tallink Silja laeval Baltic Princess oli ööl vastu läinud laupäeva, 11. septembrit vägivalla juhtum, kus …