Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
rahe

Augusti alguses Balti riike tabanud äikesetormid tekitasid kindlustusfirma klientidele ligi 13,3 miljonit eurot kahju

Augusti alguses tabasid Leedut, Lätit ja Eestit võimsad äikesetormid, millega kaasnesid tormituuled, vihmavalingud ja hiidrahe. Kõige suuremat kahju kannatasid PZU Kindlustuse Leedu kliendid.

PZU Kindlustuse varakahjude grupi juhi Marge Habakuke sõnul olid augustikuu tormikahjud Balti riikides rekordilised ja midagi niisugust varasematel suvedel ette tulnud ei ole. „Kuni augustini tundus, et tavapärased suvised tormid jäävad tänavu ära, kuid sügishooaja lähenedes andis loodus eriti Leedu ja Läti elanikele ning ettevõtetele siiski ränga hoobi,” nentis ta.

Habakuke sõnul hakkasid Leedus tormikahjud tekkima 5. augustil, kuid kõige suuremat kahju tegid äikesetormid 7. augustil, kui ettevõtete ja eraisikute varale tekkinud kahju summa ulatus ligi 6,8 miljoni euroni. „Leedu kliendid saidki 5.–10. augustini möllanud äikesetormide tagajärjel kõige rohkem kahju, sest Leedu kahjujuhtumite summa ulatus kokku üle 9,1 miljoni euro,” sõnas Habakukk.

Lätis tekkisid esimesed tormikahjud 7. augustil ja selle päeva kahjujuhtumite summa ulatus üle 3,8 miljoni euro. „7. augusti kahjujuhtumid moodustasidki Läti kahjujuhtumitest lõviosa, kokku tekitasid äikesetormid Läti klientidele kahju üle 3,9 miljoni euro,” rääkis Habakukk.

Eesti pääses lõunanaabritega võrreldes oluliselt kergemini, sest kahjujuhtumite kogusumma jäi alla 246 000 euro, millest omakorda üle poole tekkis 8. augustil. „Kõige suurem, ligi 90 000-eurone kahjujuhtum leidis aset 8. augusti ennelõunal, kui tormituulega läks lendu ühe laohoone katus,” märkis Habakukk. „7. augustil tekitas aga märkimisväärset kahju hiidrahe, mis lõhkus nii hoonete katuseid ja aknaid, kasvuhooneid kui ka autosid,” rääkis Habakukk.

„Augusti alguses meie piirkonda tabanud tormide valguses tasub meeles pidada nii sõidukite kaskokindlustuse kui ka eluaseme- ja varakindlustuse olulisust, sest loodusõnnetus võib tabada igal ajal, meenutagem kasvõi 9. jaanuari aastal 2005, kui tormi tõttu jäid suures osas vee alla nii Pärnu kui ka Haapsalu ja tormikahjusid esines üle kogu Eesti,” sõnas Habakukk.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on Baltimaade üks juhtivaid kindlustusseltse. Iga seitsmenda Eesti elaniku vara on kindlustatud PZU-s ning ettevõte on alates aastast 2020 olnud Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tunnustatud kindlustuspartner.

Vaata ka:

Paeva sonum

Päeva Sõnum: Teisipäev 23 juuli 2024

Tere tulemast uude päeva! Täna on teisipäev ja suvi on täies hoos. Loodame, et leiad

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

23.07.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile 22.07.24 toimus 4 liiklusõnnetust, neist 3 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 9 alkoholi või narko tarvitamistunnustega