Horoskoop

ASTROLOOGID PARANDASID HOROSKOOPI: ÜKS TÄHTKUJU LISATI JUURDE!

Dnipropetrovski Astroloogide Ühing kutsus kokku ametivendi üle maailma ning toimunud rahvusvahelisel kongressil lisati horoskoobi skeemi uus tähtkuju – Mardikas!

Dnipropetrovski hotelli Rabotnik kogunenud astroloogid  võtsid lõpuks omaks Maa pöörlemistelje pretsessiooni  (suunamuutuse), millele paljud teadlased on juba kordi tähelepanu pööranud.

Maa ei ole nimelt ideaalne sfäär, vaid lapik, mis tähendab, et ekvaatori suurringjoon on veidi pikem kui meridiaani suurringjoon, mis läbib pooluseid. Lisaks asuvad Kuu ja Päike väljaspool Maa ekvaatoritasandit, mistõttu nende gravitatsiooniline mõju pooluste kohalt lapikule Maale tekitab lineaarsele jõule veel pöördemomendi.

Maa pöörlemistelg joonistab koonuse, mis teeb täisringi ligikaudu 26 000 aastaga. Pretsessiooni mõjul muutub Päikese ja planeetide asukoht sodiaagimärkides.
600. aastast e.m.a on pretsessiooni mõjul Jäära esimene punkt liikunud 36°, mistõttu tähtkujud on liikunud peaaegu terve kuu võrra edasi.

Pärast pikki vaidlusi kinnitatigi Dnipropetrovskis uued tähtkujude kuupäevad ning lisati uus tähtkuju – Mardikas!

„Mardikas jääb Skorpioni ja Amburi vahele. Varem peeti seda Maokandjaks (Ophiucus), kuid meie arutluskäik viis siiski Mardikani. Nimelt avastasime me Maokandja juures lisategureid (taevakehi), mis muutsid selle  kvintessentsi sajaprotsendiliselt. Välimuselt ja üllataval moel ka olemuselt meenutab see nüüd mardikat,“ seisab ühisavalduses.

Vaata Mardika tähtkuju (joonis on tehtud selguse mõttes endise Maokandja peale):


Picture

„Mardika iseloomujooned on veel täpsustamisel, kuid esialgu on paigas, et tegu on enesekindla olendiga. Enesekindlus on Mardika tähtkujus sündinutel niivõrd suur, et see kipub paljudel lausa mõtlemisvõimet halvama.
Mardika meheliku rumaluse-teotahte seose juures on paratamatu, et ühiskonna tähelepanuväärsetele kohtadele jõuavad peamiselt mees-mardikad. Mardika tähtkujus sündinutel on ka üks peamine tulemaagiline omadus – nad toovad lähedal olijatele õnne!“ lisatakse avalduses. Kongressil osalejate sõnul on peatselt oodata täpsustusi mahukatel paberkandjatel.

 

Uus horoskoop on järgmine:

JÄÄR: 18. APRILL – 13. MAI

SÕNN: 14. MAI – 20. JUUNI

KAKSIKUD: 21. JUUNI – 19. JUULI

VÄHK: 20. JUULI – 9. AUGUST
LÕVI: 10. AUGUST – 15. SEPTEMBER

NEITSI: 16. SEPTEMBER – 30. OKTOOBER

KAALUD: 31. OKTOOBER – 22. NOVEMBER

SKORPION: 23. NOVEMBER – 28. NOVEMBER

MARDIKAS: 29. NOVEMBER – 17. DETSEMBER

AMBUR: 18. DETSEMBER – 19. JAANUAR

KALJUKITS: 20. JAANUAR – 16. VEEBRUAR

VEEVALAJA: 17. VEEBRUAR – 11. MÄRTS

KALAD: 12. MÄRTS – 17. APRILL

Avanejad otsisid üles ka kohalikud tähelepanuväärseimad Mardika tähtkujus sündinud kuulsused. Hämmastaval kombel on seltskond tõepoolest üsna mehelik.
Siin nad on:

Urmas Sõõrumaa – 29. november
Toomas Urb – 2. detsember

Seaküla Simson – 5. detsember

Sulo – 6. detsember

Raimo Kägu – 11. detsember

Toomas Lunge – 15. detsember

Inga Raitar – 17. detsember

Jaga
Back to top button