Wednesday , 27 October 2021
AstraZeneca

AstraZeneca vaktsiini välja töötanud teadlane: immuunsus püsib hea, kolmandaid doose pole vaja

Ravimifirma AstraZeneca koroonavaktsiini välja töötanud Briti teadlane, professor Sarah Gilbert ütles, et immuunsus püsib hea pärast kahte doosi, mistõttu pole kolmandaid doose vaja.

Professor Gilbert ütles, et kolmandateks doosideks mõeldud vaktsiinid võib saata riikidesse, kus inimesi pole veel üldse vaktsineeritud.

Teadlane ütles, et kolmanda doosi saavad immuunpuudulikkusega ning eakad patsiendid. Igaühele pole aga kolmandaid doose vaja anda. Valdaval osal inimestest on immuunsus hea, vahendab Daily Mail.
Ühendkuningriigis on antud luba kolmandate dooside jaoks AstraZeneca ja Pfizeri koroonavaktsiiniga. Pfizeri vaktsiini võib kolmandateks doosideks anda igaühele, AstraZeneca oma aga ainult neile, kes on juba varem saanud seda vaktsiini.

Professor Gilbert on varem öelnud, et lapsi poleks üldse vaja vaktsineerida, kuna ta pole veendunud selle kasulikkuses – selle asemel võiks neid vaktsiine kasutada kusagil mujal. Professor Gilberti väitel on oluline võimalikult palju inimesi maailmas ära vaktsineerida vähemalt ühe doosiga.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

old g74fd4d448 640

Euroopa haiguste kontrollikeskus hoiatab raske gripihooaja eest – seda eriti eakatele

Euroopa haiguste kontrollikeskus ECDC edastas hoiatuse seoses raske gripihooajaga, seda eriti eakate inimeste jaoks. Peamine Euroopas …

vaccine g38eb2a3f7 640

Terviseamet: need, kes vilistavad piirangutele, saavad karistatud

Kell 13 algaval terviseameti pressikonverentsil osalesid terviseameti hädaolukorra staabi juhi asetäitja Kalle Kitsing, nakkushaiguste osakonna nõunik Irina Dontšenko, …

coronavirus g1b26502e7 640

Ööpäevaga leidis kinnitust 2025 uut nakatumist ja suri kuus inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 10 155 testitulemust, millest 2025 osutus positiivseks, lisaks suri kuus inimest. …

coronavirus g9089e532b 640

Kohtla-Järvel süstis kooliõde lapsele kogemata kolmanda doosi koroonavaktsiini

Möödunud nädalal süstis Kohtla-Järve Ahtme põhikoolis meditsiiniõde kaks vaktsiinidoosi saanud lapsele kolmanda Covid-vastase kaitsesüsti, mis …