Esmaspäev , 26 veebruar 2024
1

Asekantsler Sillaste-Elling Ukrainas: Eesti toetab aktiivselt Ukrainat teel Euroopa Liitu ja NATOsse

Sellel nädalal viibib poliitikaküsimuste asekantsler Kyllike Sillaste-Elling visiidil Kiievis, kus ta kohtus 11. septembril Ukraina asevälisministri Jevheni Perebõinisega, Ukraina presidendi kantselei juhataja asetäitja Ihor Žovkvaga, valitsuse Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooni büroo peadirektori Oleksandr Ilkoviga, Ülemraada Euroopa asjade komisjoni juhi Ivanna Klõmpuš-Tsõntsadzega ja teiste Ukraina ametiisikutega.

 

Välisministeeriumi asekantsler Kyllike Sillaste-Elling kinnitas Ukraina kolleegidele, et Eesti toetab Ukraina reforme ning Euroopa Liidu ja NATOga ühinemise protsessi. „Loodame, et Ukraina tehtud kodutöö saab oktoobris Euroopa Komisjonilt väärilise tunnustuse ja see võimaldab ELi liikmesriikidel langetada detsembris otsuse alustada ühinemisläbirääkimisi Ukrainaga.“ Eesti jätkab Ukraina ametnike koolitamist eurointegratsiooni alal, et pakkuda vajalikku tuge ja oma ühinemise kogemust.

 

Arutati ka edasisi samme Ukraina NATOga liitumise teel Vilniuse tippkohtumise järel. Sillaste-Ellingu sõnul saab ainult NATOga liitumine pakkuda Venemaad tõeliselt heidutavat julgeolekugarantiid.

 

Sillaste-Elling arutas Ukraina poolega ka seda, kuidas koguda toetust president Zelenskõi rahuvalemile. Eesti osaleb aktiivselt aruteludes ja aitab kaasata globaalseid partnereid lahenduste leidmisse. „On ainult üks rahuplaan ja see on president Zelenskõi 10-punktiline ettepanek, mille eesmärk on Ukraina territoriaalse terviklikkuse taastamine. On väga oluline, et initsiatiiv rahuteemal on Ukraina käes ja Ukraina juhib neid arutelusid,“ sõnas Sillaste-Elling.

 

Osapooled rääkisid ka rahvusvahelise agressioonikuriteo eritribunali loomisest, mis saaks vastutusele võtta Venemaa juhtkonna.

Vaata ka:

henry co 3JFVNo4ukKQ unsplash

Nädala Hiina Horoskoop (26. veebruar – 3. märts 2024)

Rott (1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008) See nädal toob kaasa uusi võimalusi

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop (26. veebruar – 3. märts 2024)

Jäär (21. märts – 19. aprill) Sellel nädalal on armastuse osas oodata kirglikke hetki. Kui

error: Sisu on kaitstud!