Tervis

Arstiteaduskonna medali pälvisid Helle Karro ja Ain Raal

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 389. aastapäeval anti valdkonnale osutatud teenete eest arstiteaduskonna medal Tartu Ülikooli naistekliiniku juhile, sünnitusabi ja günekoloogia professorile Helle Karrole ning farmaatsia instituudi juhatajale ja farmakognoosia professorile Ain Raalile.

Sünnitusabi ja günekoloogia professor Helle Karro sai medali väljapaistva teadusõppetöö ja panuse eest järelkasvu juhendamisel ning reproduktiivtervise edendamisel tervikuna. Helle Karro esitati sel aastal ka Eesti Teaduste Akadeemia akadeemiku kandidaadiks rahvatervise alal

Helle Karro peab ennast õnnelikuks inimeseks, kuna talle meeldib ta töö. „Ma ei planeeri oma tegevust selleks, et tunnustust saada. Kuid tunnustamine ja märkamine on ikka oluline – minu tööd on märgatud ja järelikult on see tähtis. Tunnustus annab positiivset energiat ja innustab,“ kõneles Karro.

Farmakognoosia professor Ain Raali tunnustati medaliga pühendunud töö eest oma erialal ja farmaatsia instituudi juhtimisel. „Tunnustus tähendab katarsist ehk hinge uuenemist – sulle tuletatakse veel kord meelde, et sa ei ole mitte kaubamaja katusel maandunud klient, vaid keegi, kes on siia maailma tulnud selleks, et istutada kasvõi üksainumas puu, olla kui latern ja lahkuda kui laul,“ ütles Raal tunnustuse kohta. „Medaliga on umbes nagu surmaga. Tead, et eks ta ükskord ikka tuleb, aga kui see käes on, on see alati ootamatu.“

Arstiteaduskonna medal on valdkonna kõrgeim autasu.  Medalisaajad kanti ka arstiteaduskonna auraamatusse.

Samuti tunnustati arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsi parimaid. Žürii esimehe, pulmonoloogia professori Alan Altraja sõnul oli ettekannete ja kaastööde tase väga kõrge.

  • Parim doktorantide suuline ettekanne –  Liis Haljasmägi
  • Parim üliõpilaste suuline ettekanne –  Kristiina Kingo
  • Parim arst-residentide, arstide ja teadurite suuline ettekanne –  Kaspar Tootsi
  • Parim doktorantide e-postri tutvustus – Denis Belitškin
  • Parim üliõpilaste e-postri tutvustus – Laura Männaste
  • Parim arst-residentide, arstide ja teadurite e-postri tutvustus –  Darja Lavõgina
  • Parim doktorantide e-poster –  Kristiina Sepp
  • Parim üliõpilaste e-poster –  Agne Nikopensius
  • Parim arst-residentide, arstide ja teadurite e-poster –  Liisi Mägi

Samuti autasustati ajakirja Eesti Arst ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi artiklikonkursi „Minu esimene publikatsioon“ parimaid Neinar Seli stipendiumiga, mille said Teele, Andri Teesalu ja Marta Kotkas.

Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse tunnustamise fondi stipendiumi pälvis arstiteaduse õppekava neljanda aasta doktorant Kärt Simre. Valda ja Bernard Õuna mälestusfondi stipendiumi sai arstiteaduse õppekava kolmanda aasta doktorant Valeria Sidorenko.

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medalid anti üle  8. oktoobril biomeedikumi kohvikus toimunud arstiteaduskonna 389. aastapäeva autasustamisel. Neljapäevast teaduskonverentsi saab järelevaadata UTTV-st ja reedest teemakonverentsi näeb Worksupist (ID: teaduskonverents 2021). Kõikide teadustööde kirjeldusega saab lähemalt tutvuda teesivihikust.

Jaga
Back to top button