Kolmapäev , 6 detsember 2023
Erakorralised uudised

Arstid hoiatavad koroonaga seotud raske põletikulise haiguse eest lastel.

USA arstid hoiatavad koroonaga seotud raske põletikulise haiguse eest lastel.

 

USA arstid hoiatavad lapsevanemaid ja haiglaid koroonaviirusega seotud raske põletikulise haiguse eest lastel. Haiguse nimetus on laste multisüsteemne põletikuline sündroom.

Bostoni lastehaigla erakorralise meditsiini arst dr. Jeffrey Burns ütles, et haigus esineb lastel peale koroonaviiruse haiguse COVID-19 läbipõdemist. USA-s on haigus esinenud 150 lapsel, põhiliselt New Yorgis. Sarnaseid juhtumeid on aga olnud 17 USA osariigis, vahendab CNN.

Praegu teadaolevalt pole laste haigus seotud otseselt koroonaviirusega, aga selle põhjustab laste organismi immuunreaktsioon. Haiguse sümptomid on pikaajaline palavik, põletik ja organite nagu neerude ja südame alatalitus. Lastel võib esineda veresoonte põletik, mis avaldub keele ja silmade punetuse ning lõhenenud huultena, ütles Los Angelese Cedars-Sinai tervisekeskuse laste nakkushaiguste arst dr. Moshe Arditi.

 

Kõigi haigestunud laste koroonaproovid pole olnud positiivsed, aga haigust peetakse seotuks koroonaviirusega. Tegemist on laste hilinenud reaktsiooniga haigusele. Tegemist on praegu veel lastel harvaesineva haigusega, aga juhtumeid tuleb juurde seda enam, mida rohkem haigus ühiskonnas levib. New Yorgis on lastel haigestumist kõige rohkem, kuna USA-s esineb New Yorgist koroonaviirust kõige enam.

Enamus lapsi ei haigestu raskelt ja enamusel pole vaja isegi intensiivravi. Mõned lapsed on aga surnud. Praegu ei teata veel haiguse vastu ravi. Kasutatud on vereveeldajaid ja immuunmodulaatoreid. Praegu valmistatakse haiguse kohta ette hoiatust kõikidele USA haiglatele, asjaga tegeleb ka Maailma Terviseorganisatsioon WHO.

Uuel haigusel on teatud sarnasus Kawasaki haigusega. Aga on ka rohkem vaevusi nagu organite kahjustused ja kõhuvaevused koos kõhulahtisusega. Laste haigestumist tahetakse edasi uurida, eriti seetõttu, et koroonaviirus mõjutab lapsi vähem kui täiskasvanuid. Laste reaktsioon haigusele võib aidata kaasa vaktsiini väljatöötamisele koroonaviiruse vastu, samuti võib see aidata leida ravi täiskasvanutele.

laps

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Täna on sinu jaoks hea päev, et keskenduda oma

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Kalade tähemärk on sel päeval erilise õnne all, mis kestab terve nädala. Neptuuni retrograadi lõppemine

error: Sisu on kaitstud!