Thursday , 21 October 2021
Aasta Kodanik Arkadi Popov scaled

Arkadi Popov: Pange ennast uuteks piiranguteks valmis.

«Kas me peaksime praegu piiranguid kehtestama? Ma arvan, et veel mitte, eriti kui vaadata Harjumaa ja Tallinna nakatumist ning haiglaravi vajadust,» lausus Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) juht doktor Arkadi Popov, kes ütles Postimehele, et täiendavate koroonapiirangute kehtestamisest on veel vara rääkida, kuid selleks tuleb psühholoogiliselt valmis olla.

LTKH-s on korraga sees olnud vähem kui 50 Covid-19 patsienti, voodikohti on neile seal 68. «Haiglaravi vajadus ei kasva dramaatiliselt,» mainis Popov.

LTKHs on ka võimalik voodikohtade arvu suurendada, näiteks 8. oktoobril lisandub neid kaheksa. «Reserv läheb meil käiku juba järgmise nädala lõpus,» tõdes haiglajuht.

Terviseameti hinnangul võib meil oktoobri lõpuks olla haiglates aga juba üle 400 Covid-19-haige. Sel juhul tuleb üle Eesti eraldada neile voodikohti plaanilist ravi vajavate patsientide arvelt. «See avaldab mõju paljudele inimestele ja siis on piirangute kehtestamine kardetavasti möödapäästmatu,» tõdes Popov.

Popovi sõnul on küsimus paaris nädalas, kui nakatumisarvud kasvavad praeguses tempos. «Kõnnime praegu piiri peal – ravivõimekuse ja piirangute kehtestamise vahel,» selgitas Popov.
Tema hinnangul oleks õige kehtestada täiendavaid piiranguid siis, kui LTKHs jõuab Covid-19 voodikohtade hõivatus üle 80 protsendi, ning seda maksimaalse ravivõimekuse juures.

Koroonapositiivsete arv jõudis kolmapäeval taas üle tuhande, viimati oli see näitaja nii halb veebruaris. Ka haiglaravi vajajaid võib lähiajal järsult lisanduda.

Jaga

Vaata ka:

Pohja Eesti Regionaalhaigla

22. oktoobrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Regionaalhaigla alates reedest, 22. oktoobrist, haiglaravil viibivate …

vaccine g07f74dc52 640

Tõhustusdoosi saab usalduse alusel

Kolmandaid doose tehakse praegu rohkem kui esimesi Eakate vaktsineeritust tõstab koduvisiit Õiguse tõhustusdoosiks kinnitab saaja …

virus g25cf30212 640

Le Vallikivi: oleme jõudnud olukorda, kus kõrge nakatumine hakkab piirama kõikide Eesti elanike vabadust ja ohustama tervist

“Oleme jõudnud olukorda, kus kõrge nakatumine koroonaviirusega hakkab piirama kõikide Eesti elanike vabadust ja ohustama …

vaccination g2a6e69be5 640

Soomes anti ekslikult aegunud koroonavaktsiini

Soomes Tampere ligidal Kangasalas anti ligi 35 kliendile Pfizeri koroonavaktsiini, mis oli kolm päeva varem …