Wednesday , 19 June 2024
banana peels 950x500 1

Ärge visake banaanikoori ära: 11 võimalust nende kasutamiseks

Avastage banaanikoorte 11 geniaalset kasutusvõimalust

Möödas on päevad, mil visati banaanikoored lihtsalt prügikasti või kompostikasti. Kui avastate nende arvukad eelised, näete neid täiesti uues valguses!

1. Taaselustage oma kingi

Taaselustage oma lemmikjalatsite välimust ja sära, hõõrudes neid banaanikoore siseküljega.

2. Toitke nahka

Banaanikoored on rikkad aminohapete ning A-, B-, C- ja E-vitamiinide poolest, olles seega suurepärased kuiva ja kareda naha ravimisel. Masseerige koort kuivadele kohtadele, nagu jalad või küünarnukid, ja märkate paranemist mõne päeva jooksul.

3. Täiustage oma jooke

Suurendage oma smuutide toiteväärtust, lisades põhjalikult pestud banaanikoore. Võite neid ka teeleotises kasutada, lõigates enne ära varre ja alumise otsa.

4. Toitke oma aeda

Kasutage banaanikoori loodusliku väetisena, asetades need taimede juurtele või kastes neid veetaimede jaoks vette. Boonus: puistake banaanikooretükke aeda, et meelitada liblikaid nende magusa aroomiga.

5. Maitsestage toite

Lisage oma roogadele unikaalne maitse, kasutades banaanikoort isegi soolaste toitude, nagu liha, valmistamisel. Enne küpsetamist mähkige liha banaanikoorde ja nautige peent maitset.

6. Hoolitsege oma juuste eest

Looge omatehtud juuksemask, leotades banaanikoored vees ja kandes segu juustele, et lisada tugevust ja sära.

7. Eemaldage killud

Kangekaelsete kildudega toimetulemisel võivad appi tulla ka banaanikoored. Kinnitage tükk koort pooleks tunniks kahjustatud alale, et hõlbustada killa eemaldamist ilma ebamugavustundeta.

8. Tee oma naeratus heledamaks

Saavutage silmanähtavalt säravam naeratus, hõõrudes hammastele mitu päeva hommikul ja õhtul väikseid banaanikooretükke.

9. Leevendage sääsehammustusi

Kogege sääsehammustuste loomulikku leevendust, kandes mõneks minutiks kahjustatud alale banaanikoort, et vähendada sügelust ja ärritust.

10. Võitle kortsude vastu

Kasutage banaanikoorte vananemisvastaseid omadusi, kandes koort 20 minutiks näole, et edendada nooruslikku ja kortsudeta nahka.

11. Valgusta oma jumet

Nautige kuluefektiivset omatehtud näomaski, segades pool banaanikoort teelusikatäie maitsestamata jogurtiga. Kandke mask näole ja jätke 10 minutiks särava ja tervisliku jume saavutamiseks.

Proovige neid lihtsaid ja looduslikke nippe ning avastage, kui palju kasu võivad banaanikoored tuua teie igapäevaelus.

Vaata ka:

kert kingo

Kert Kingo visati Tartu vallavolikogu EKRE fraktsioonist välja

EKRE-sisest kodusõda süvendas hiljutine Tartu vallavolikogu EKRE fraktsiooni otsus, mis viis Helmete lemmiku, Kert Kingo,

Eduard Hvalovski

Politsei otsib 24-aastast Eduard Hvalovskit, kes hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest

Eduard Hvalovski on toime pannud mitmeid isikuvastaseid kuritegusid. Hetkel hoiab mees kõrvale kriminaalmenetlusest ning on