abstract 219735 1280

Ära viska tuhka ära, loe kuidas seda kasutada saab.

Tuhk on mitmekülgne ja kasulik aine, mida saadakse põletades orgaanilist ainet, näiteks puitu, taimejääke. See jätab maha mineraalide rikka pulbri, mida saab kasutada mitmel erineval viisil erinevates valdkondades. Siin on mõned põhjused, miks tuhk on kasulik:

Väetis põllumajanduses: Tuhk on looduslik mineraalide allikas, mis sisaldab olulisi toitaineid taimede kasvuks, näiteks kaaliumi, fosforit, kaltsiumi ja magneesiumi. Seda saab kasutada väetisena, et parandada mulla toitainete sisaldust ja taimede tervist.

2. Leeliseline omadus: Tuhal on leeliseline omadus, mis tähendab, et seda saab kasutada happe neutraliseerimiseks. Näiteks võib tuhka lisada komposti või aiamulda, et reguleerida pH taset ning parandada mulla viljakust.

3. Putukatõrje: Mõned taimed ja põllukultuurid võivad olla vastuvõtlikud kahjuritele. Tuhk sisaldab mineraale, mis võivad olla kahjulikud putukatele ja teistele kahjuritele. See võib olla looduslik viis nende populatsiooni kontrollimiseks.

4. Loomade sööt: Tuhka võib lisada looma söödasse väikestes kogustes, sest see võib olla allikaks mineraalidele, näiteks kaltsiumile, mis on vajalik loomade tervislikuks kasvuks ja luude tugevdamiseks.

5. Seebi- ja puhastusvahendite valmistamine: Tuhka saab kasutada ka seebide, puhastusvahendite ja isegi hambapasta valmistamisel. Selle abil saab eemaldada rasva ja mustust ning aidata neutraliseerida lõhnu.

6. Lumetõrje: Tuhka saab kasutada libedatel teedel ja kõnniteedel libeduse vähendamiseks. See pakub kõndimisel kindlust ja aitab sulamist kiirendada.

7. Energiatootmine: Tuhka saab kasutada ka energia tootmiseks, näiteks biomassis ja puidukütustes põletamisel. See aitab vähendada jäätmete hulka ja tagastada osa mineraalidest ringlusse.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised