2.3 C
Tallinn
Pühapäev 29. jaanuar 2023
TervisAlumiiniumpoti koht on prügikastis

Alumiiniumpoti koht on prügikastis

Aastaid on spekuleeritud selle üle, kas suur alumiiniumi kontsentratsioon meie toidus soodustab Alzheimeri tõve teket ja kahjustab neerusid.

Kuna inimese organism ei vaja alumiiniumi ja selle mõju pole päris täpselt selge, siis tuleks alumiinimi kasutamist võimalusel vältida.

Inimorganism ei vaja alumiiniumi. Väikesed alumiiniumi kogused ei ole probleemiks, küll aga võivad suured kogused põhjustada tervisehädasid, sealhulgas lihaste nõrkust, luuvalusid, vaimse seisundi halvenemist ja enneaegset osteoporoosi.

Kõige rohkem võib aga inimene saada alumiiniumit toiduga, kui seda valmistatakse alumiiniumist pottides, pannidel või kasutades alumiiniumfooliumi. Aastaid tagasi oli Eestis paljudes peredes potid ja pannid valdavalt alumiiniumist. Tänapäeval on valikuvõimalused palju suuremad – roostevabast terasest, emailitud ja kuumuskindlast klaasist valmistatud nõud jt. Alumiiniumist potte võib kasutada kartulite keetmiseks, kuid moosi valmistamisel tuleks nendest loobuda. Kuigi alumiiniumist panne kasutatakse ka tänapäeval, on need kaetud mittenakkuva kattega olgu selleks siis tefal, keraamiline kate või muu sarnane. See väldib alumiiniumi sattumuse toitu, kuid segamiseks ja tõstmiseks on soovitav kasutada puidust või plastmassist köögiriistu ning pesta panne ettevaatlikult.

Loe edasi:  Tervis.postimees.ee

Veel artikleid