Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Apple lõpetab pärast 21 aastat iPodi tootmise

Apple teatas teisipäeval, et ei tooda rohkem muusikapleierit iPod Touch, mis lükkas omal ajal käima firma tohutu edu nutiseadmete valmistajana.

“iPod muutis seda, mismoodi muusikat avastatakse, kuulatakse ja jagatakse,” ütles Apple’i ülemaailmse turunduse asepresident Greg Joswiak.

Apple teatas, et iPod on seni saadaval kuni laovarusid jätkub.

iPodi esimese mudeli tõi avalikkuse ette Apple’i asutaja Steve Jobs 2001. aastal. Esitlusele eelnes firmale omane elevuse kruttimine ja kuulujuttude levik, eriti pärast seda kui uut seadet tutvustava ürituse kirjelduses teatati: “Vihjeks: see pole Mac.”

Tolle õhtu hüüdlause oli: “1000 laulu sinu taskus.” Just nii palju sai laadida lugusid esimesse iPodi. Nüüdseks on Apple’i voogedastusteenuses üle 90 miljoni muusikapala.

iPod Touchi disainis sama meeskond, kes lõi hiljem iPhone’i, mis jättis iPodi kiiresti oma varju. Juba toona ütlesid tehnoloogiaanalüütikud, et ühel päeval asendab iPhone iPodi.

Aastate jooksul on olnud mitmesuguseid iPodi mudeleid, nagu Nano ja Shuffle, kuid 2007. aastal välja antud iPod Touch jääbki viimaseks mudeliks.

Apple uuendas iPodi viimati 2019. aastal.

Err.ee

Vaata ka:

Eesti annetab Palestiina põgenike abiks 80 000 eurot

Eesti annetab ÜRO Palestiina Põgenike Abi- ja Tööorganisatsioonile Lähis-Idas (UNRWA) 80 000 eurot, mis on mõeldud …