Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Lumatu kaminast tuba

Antsla vallas läks tuba põlema

6. mail kella 11.51 ajal süttis Antsla vallas Lümatu külas elumaja toas küdeva kamina ette jäetud puud, kust tuli levis edasi põrandale, seinale ja lakke. Päästjad kustutasid tulekahju kell 12.43. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul süttis põleng kaminast puudele lennanud sädemest. Hoiatuseks! Küdeva kolde suu ette ei tohi jätta põlevmaterjalist esemeid, prahti ega küttematerjali, mis koldest lendavatest sädemetest kergesti süttivad.

pilt, autor Lõuna päästekeskus

Päästeamet
Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 5.-8. aprill

Tartumaa
6. mail kell 00.31 põles Tartus Lehola tn elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid hoone pööningu tuleohutust ja õnneks tuli korstnast välja ei olnud levinud. Majaomaniku sõnul oli korstnapühkija korstent paar aastat tagasi puhastanud. Päästjad juhivad tähelepanu, et tuleohutuse tagamiseks tuleb kütteseadmeid puhastada ja hooldada minimaalselt üks kord aastas, kuid intensiivsemal kasutamisel tihedamalt.

8. mail kella 8.00 ajal põles Tartus J. Liivi tänaval tühjalt seisva maja terrassi nurk, mille päästjad 100 liitri vee ja käsikustutiga kustutasid.

Valgamaa

5. mail kell 9.39 teatati, et Otepääl Munamäe tn läks majas rikki invatõstuk ja ratastooliga inimene jäi tõstukile lõksu. Päästjad aitasid hädasolija tuppa tagasi.

7. mail kella 14.58 ajal põles  Valga vallas Koikkülas tee ääres 800 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Kell 16.39 käisid päästjad Valgas Soo tn garaažide läheduses süttinud kulu kustutamas.

Viljandimaa
Kass süütas tugitooli
5. mail kella 14.27 ajal teatati tulekahjust Viljandis Uuel tänaval asuvas korteris. Päästjate saabudes selgus, et kass oli ümber ajanud laual põleva küünla, mis kukkus tugitoolile ja süütas selle. Õnneks märkas korteris olnud naine algjärgus tulekahju ja kustutas põlengu veega. Korter sai kergeid suitsukahjustusi, kuid tõsisemad tagajärjed õnnestus ära hoida. Päästjad hoiatavad, et koduloomade ümber aetud küünlast võib tekkida tõsine tulekahju. Seepärast on küünla põletamine koduloomadega ühes ruumis eriliselt riskantne ja küünalt ei tohiks hetkekski jätta järelevalveta.

7. mail kell 15.36 teatas 80aastane naine Viljandis Kevade tn, et kukkus hommikul kodus ja ei saa enam püsti ega jõua ust avada. Päästjad avasid ukse jõuga, et kiirabitöötajad patsiendi juure pääseks. Korterit jäi valvama naaber, ukse parandamine jäi juhtunust teavitatud lapselapse hooleks.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!