Sunday , 23 January 2022
AndreHanimagi

Andre Hanimägi: EKRE soovitatud maksulangetusel oleks omad tagajärjed

Andre Hanimägi: EKRE soovitatud maksulangetusel oleks omad tagajärjed

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi sõnas vastuseks Martin Helmele, et EKRE visioon võimuliidule vastanduvast maksupoliitikast toob realiseerudes kaasa vägagi erinevaid tagajärgi.

Kas EKRE kaotaks tasuta kõrghariduse, ühistranspordi või emapalga, küsis Hanimägi retooriliselt ja lisas, et Eesti inimesed ei saa koos EKRE-ga loota välismaalt saabuvatele miljarditele ning oma majanduse ja inimeste käekäigu eest tuleb ise hoolt kanda. Seetõttu alustaski Keskerakond debatti, mille eesmärk on lihtne – kas Eesti soovib majanduslikult sarnaneda Põhjamaadele või mitte?

Pühapäeval toimunud EKRE kongressil ütles erakonna esimeheks tagasi valitud Martin Helme, et nende eesmärk on maksude langetamine, ning heitis ette Keskerakonna tehtut ja Eestis pakutavaid tasuta teenuseid. Hanimägi hinnangul oleks aus, kui EKRE ütleks selgelt, millised toetused või tasuta teenused tuleks nende hinnangul ajaloo prügikasti saata.
“On see tasuta paha asi EKRE hinnangul tasuta kõrgharidus, ühistransport, vanemapalk või hoopis solidaarne tervishoid, mille alustalad sooviks konservatiivid äkki siia tuua riikidest, kus tuleb näiteks ka kiirabi või sünnitamise eest arstide järelvalve all ise tasuda. Või tuleks hoopis vähendada kaitsekulusid, hariduskulusid, põllumajandustoetusi,” küsis Hanimägi.

Ta lisas, et just seetõttu Keskerakond maksudebatti alustaski, et 2023. aasta valimisteks oleks valijatel selge, millist riiki ja ühiskonda erinevad erakonnad esindavad.

“Suuremate maksumuudatuste tegemiseks saabki toetuse Eesti inimestelt tulla vaid järgmistel riigikogu valimistel. Kui EKRE leiab, et riigi abi inimestele pole vaja ja igaüks olgu oma õnne sepp, on see vähemalt selge põhimõte, kuid sel juhul tuleb umbmäärase maksulangetuse jutu kõrval ka öelda kärpekohad ja mida see Eesti inimestele kaasa toob. Keskerakond leiab, et erinevad riigi poolt pakutavad teenused ja toetused peavad aitama edaspidigi Eesti inimesi ning tugevdavad seeläbi ühiskonda tervikuna,” täpsustas Hanimägi.

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM: Esmaspäev 24.01 – Sajab vähest lörtsi ja vihma, õhutemperatuur on -4..+4°C.

Öösel – Enamasti pilves olulise sajuta ilm, hommikul sajuvõimalus suureneb. Kohati tekib udu, on jäiteoht! …

Sander Leppnurm

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud Sander Leppnurm sattus avariisse.

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud driftikunn Sander Leppnurm jagab ühismeedias, et sattus avariisse. Saatest võidetud rahaga remonditud …

JYSK

Tarbijakaitseamet: JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused.

Sisustus- ja mööblikaupluse JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused. Tarbijakaitseamet kinnitab, et neile on ka varasemalt ettevõtte ebaausate …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

KOHUTAV: Naisterahvas hüppas jääauku ja jäi kadunuks. VIDEO.

Venemaal Leningradi oblastis hüppas 40-aastane naine oma laste ja abikaasa nähes jääauku ja jäi pärast …