Wednesday , 19 June 2024
Erakorralised uudised
248 950x500 1

Ämma keel, kui tal juba kollased lehed on, saab kohe seda tehes ära lahendada

Kas teadsite, et on olemas lihtne viis lahendada ämma keele kollaste lehtede probleem? Selle taime taaselustamiseks ja õitsengu saavutamiseks peate tegema järgmist!

Ämmakeel: Kaunis ja Dekoratiivne Taim

Sansevieria ehk ämma keel on imeline ja dekoratiivne taim, mis oma kõrgete ja looklevate lehtedega meenutab keeli. See taim sobib hästi nii korterisse kui ka mujale, kuna talub hästi kõrgeid temperatuure ja ei talu külma. Heaks kasvamiseks ei vaja see liigset hooldust, piisab mõnest väikesest nipist, mis tagavad suurepärased tulemused.

Kuidas Lahendada Kollaste Lehtede Probleem

Puhasta Kollased Lehed: Kui lehed muutuvad kollaseks, võib põhjuseks olla putukate ja kahjurite rünnak või lehtede määrdumine. Puhastage lehti segu abil, mis koosneb veest ja Marseille’i seebist, kasutades selleks vatitupsu. Nii eemaldate parasiidid ja mustuse, ning lehed muutuvad taas säravaks. Tehke seda kord nädalas või iga 15 päeva tagant.

amma keel

Ärge Kastke Üle: Kollaste lehtede põhjuseks võib olla ka ülekastmine. Kui märkate, et vett on liiga palju, lõpetage selle lisamine mõneks päevaks ja laske mullal kuivada. Kastke taime siis, kui muld on kuiv, vältides seisva vee kogunemist alustassile, mis võib põhjustada juurte hallitust ja taime hukkumist.

Hoidke Tuule Eest: Ämma keel talub halvasti tuult ja tuuletõmbust. Kui taim on väljas, tooge see tuulisuse ajal sisse. Taim eelistab olla kaitstud ja ohutus kohas.

Istuta Ümber ja Väeta: Ämma keele heaks kasvuks peab tal olema piisavalt kasvuruumi. Kui juurtel pole piisavalt ruumi, võib see põhjustada lehtede kollaseks muutumist. Istutage taim ümber kevadel ja igal juhul iga kahe aasta tagant. Ärge unustage taime väetada. Ideaalne väetis on kaaliumi, fosfori ja lämmastiku baasil segu. Looduslikud väetised, nagu kohvipaks, sobivad samuti hästi.

Kriidiväetise Valmistamine

Kriidiväetise valmistamine on lihtne ja odav. Selleks on vaja:

  • 200 grammi kriiti
  • 10 liitrit sooja vett

Valmistamine:

  1. Lihvige kriit peeneks pulbriks, asetades selle lukuga kilekotti ja purustades haamriga.
  2. Valage saadud kriidipulber anumasse sooja vette, segage hoolikalt ja laske 10 minutit seista.
  3. Segage uuesti ja laske veel 10 minutit puhata.
  4. Valage lahus kastekannu ja kastke taime juure ümbrusesse mulda.

Kastke taime selle lahusega kord kuus, eelistatavalt öösel. Nii saate rikkaliku saagi ja ilusad rohelised lehed. Kriidis sisalduvad toitained annavad kohese mõju, aidates taimel kasvada ja areneda.

Vaata ka:

euroopa liit minuaeg.com

Euroopa poolaasta kevadpaketi keskmes on ELi konkurentsivõime ja riikide rahanduse usaldusväärsus

Euroopa poolaasta 2024. aasta kevadpaketi raames annab komisjon täna liikmesriikidele poliitilisi suuniseid, kuidas luua tugevat

images

Sõnajalaõie otsimine jaaniööl müüt või tõde?

Sõnajalaõie otsimine jaaniööl on iidne traditsioon, mis põhineb pigem müüdil kui teaduslikul tõel. Müüt: Sõnajalg