Wednesday , 19 June 2024
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Alutagusel Karjamaa külas uppus Peipsile kalale läinud meesterahvas

Esmaspäeval Kell 13.39 teatati häirekeskusesse Alutaguse vallas Karjamaa külas Peipsi järvele kalale läinud mehest, kuid teda ei olnud enam näha ei paadis ega vees. Paat oli kaldast kuni 400 meetri kaugusel. Alustati mehe otsinguid. Uppunud vanem mees leiti kell 20.40.

Keskkonnaagentuuri teatel valitseb üle Eesti suur tuleoht. Päästjad paluvad olla kuivas looduses lahtise tule ja mootorsõidukitega äärmiselt ettevaatlik. Loodus võib süttida väiksemastki sädemest, ka maha visatud suitsukonist. Lõkke tegemise võiks edasi lükata ohutumale ajale. Suitsu ja tuld märgates asu kustutama ja kui tunned, et vajad abi, helista 112. Kasuta kustutamisel kimbuks pandud suuri puuoksi.

Ida-Virumaa

20. mail kell 2.59 tuli väljakutse liiklusõnnetusele Jõhvi vallas Linna külas Tallinn-Narva maanteel. Sõiduautole oli ette jooksnud metsloom ja auto oli rullunud üle katuse ja jäänud pidama küljeli. Päästjad aitasid 2 inimest autost välja, kannatanud anti üle kiirabi töötajatele.

Kohtla-Järve linna Oru linnaosa maastikupõlengut kustutati 3 päeva

16. mail kell 22.32 Kohtla-Järve Oru linnaosa turbasel pinnal alguse saanud maastikupõlengu kustutustööd lõpetati 19. mail kell 22.58, viimane päev kulus peamiselt tulepesade otsimiseks ja järelkustutustöödeks. Põlenguala oli kokku 6 hektaril. Päästjad tegid nendel päevadel Jõhvi, Kohtla-Järve, Narva-Jõesuu, Sillamäe ja Iisaku päästjad. Kustutustöödeks kulus hinnanguliselt 650 tonni vett.

19. mail kell 21.40 tuli päästjatele väljakutse Narva linna Äkkekülla, kus kustutati grillimiskohas põlenud järelevalveta lõke.

Kell 19.45 käisid päästjad Narva linnas Malmi tänaval kustutamas 10 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 19.14 teatati suitsust Narva linnas Tallinna maantee kortermaja trepikojas. Päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise, elanik oli juba ise potti kraaniveega jahutamas. Toit oli kõrbema läinud, sest elanik oli toidu tegemise ajal ise magama jäänud. Korter ja trepikoda tuulutati. Korteris puudus suitsuandur, mille omanik lubas ise üles panna ning päästjad lubasid seda ka mõne päeva pärast kontrollima tulla.

Vasknarvas uppus Peipsile kalale läinud vanem mees

Kell 13.39 teatati häirekeskusesse Alutaguse vallas Vasknarva külas Peipsi järvele kalale läinud mehest, kuid teda ei olnud enam näha ei paadis ega vees. Paat oli kaldast kuni 400 meetri kaugusel. Alustati mehe otsinguid. Uppunud vanem mees leiti kell 20.40.

Kell 13.10 avastasid päästjad Toila vallas Kukruse külas suurpõlengule vett vedades keset põldu tossava väikese turbahunniku. Põleng kustutati.

Kell 11.53 anti häirekeskusse teada gaasi lõhnast ja töötavad andurist Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Torujõe tänava kortermajas. Päästjad tuvastasid korteris gaasilekke. Gaasitoru kraan suleti ja gaasikatel lülitati välja, toad tuulutati. Kontrolliti ka naaberkortereid, seal oli kõik korras. Elanikud lubasid kutsuda kohale tehnikud.

Kell 11.06 käisid päästjad Sillamäe linnas Ranna tänaval kustutamas prügihunniku põlengut. (Lisatud foto)

Ulatuslikku metsapõlengu kustutamiseks Kukruse külas võib kuluda veel kuni kaks päeva

18. mail kell 15.08 teatati suitsusambast Toila vallas Kukruse külas. Päästjate saabudes põles mets ja turbane pinnas suures ulatuses. Pühapäeval kustutustööd jätkusid. Tuli oli levinud 5 hektarile. Aktiivsed kustutustööd peatati pühapäeval, ööseks jäi kohale valvemeeskond. Täna hommikul kustutustööd jätkuvad, põlenguala on vähenenud 2 hektarile, kuid tulepesasid leidub veel kogu põlenud alal. Põlengualal on turbane pinnas, on nii raiesmik, vanem kui ka noorem mets. Ligi pääseb põlengualale vaid maastikusõidukitega, üles on pandud 1 km pikkune voolikuliin, vett veetakse kohale paakidega. Päästesündmusel osalevad päästjad Jõhvi, Kiviõli, Kunda, Narva, Sillamäe ja Rakvere komandost ning paakauto Aasukalda vabatahtlikelt, varasematel päevadel on abiks olnud Iisaku kutselised ning Mäetaguse ja Purtse vabatahtlikud päästjad. Sündmust on kajastanud Kunda päästekomando ja Purtse vabatahtlikud päästjad oma sotsiaalmeedia kontol.

18. mail kell 23.42 teatati elektritõukeratta põlengust Narva linnas Proletariaadi tänaval ja teataja sõnul jooksid kolm poissi sündmuskohalt ära. Päästjad kustutasid põlengu, ratas hävines.

Kell 21.12 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänaval ämbritäie veega kustutamas tossavat turbahunnikut.

Kell 18.03 tuli teade maastiku ja põõsaste põlengust Narva linnas Puuvilla tänaval. Päästjad likvideerisid kella 18.38ks ligi 200 ruutmeetril põlenud kulu ja prügi.

Kell 17.49 sõitsid päästjad Narva linna A.Puškini tänavale, kust teataja sõnul oli tunda suitsu lõhna ning koputuse peale korteri ust ei avatud. Päästjad sisenesid korterisse, kus oli toit pliidil kõrbema läinud ja toas oli veidi suitsu. Korteri elanik anti üle kiirabi töötajatele. Toad tuulutati. Korteris puudus suitsuandur.

Kell 16.34 helistati häirekeskusesse ja teatati piiksuvast vingugaasiandurist Jõhvi linnas Veski tänaval. Päästjad kontrollisid kodu üle, kuid gaasileket ei tuvastanud. See-eest vahetati välja hoopis vingugaasianduri patarei, sest seade andis piiksudes teada tühjenevast patareist.

Kell 7.11 tuli teade põlevast aiamajast Lüganuse vallas Kiviõli linnas Liiva tänaval. Päästjate saabumise ajal põles aiamaja lausleegis ja süttinud oli ka kasvuhoone. Päästjad likvideerisid põlengu kella 9.19ks. Aiamaja ja kasvuhoone hävinesid põlengu tagajärjel. (Lisatud foto)

17. mail kell 22.46 teatati korteripõlengust Narva linnas A.Puškini tänaval. Päästjate saabumise ajal tuli korteri aknast musta suitsu ja ka trepikoda oli musta suitsu täis. Korteri elanik oli ise väljunud korterist, tema põletushaavad vaatas üle kiirabi. Trepikojast tuli välja veel kaks inimest. Päästjad kustutasid põlengu, mis oli alguse saanud elutoast ja levinud esikusse. Tulekahju likvideeriti kella 23.10ks. Korter ja trepikoda tuulutati. Kiirabi töötajate abi vajas ka üks teise korteri elanik. Põlengu põhjused on selgitamisel.

Kell 16.33 sõitsid päästjad Narva linnas Madise tänavale, kus tuli kustutada 10 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 13.43 tuli häirekeskusese teade prügipõlengust Toila vallas Kukruse külas Uikala prügilas. Prügiautode maha kallatud koorma ümber tõstmisel avastati prügipõleng. Põleng likvideeriti kella 15.37ks.

Kell 10.08 anti turvafirmast teada, et Lüganuse vallas Soonurme külas annab elumajas suitsuandur häiret. Kohapeal selgus, et vanem naine oli toitu soojendanud, toit oli läinud kõrbema ja tuba oli suitsu täis. Toad tuulutati ja naise tervist kontrollisid kiirabi töötajad.

Kell 10.00 teatati Alutaguse vallas Agusalu külas tee peale kaldu olevast puust. Jaama vabatahtlikud päästjad eemaldasid ohtliku puu.

Lääne-Virumaa

20. mail kell 1.08 sõitsid päästjad Tapa vallas Jootme külla, kus vastu puud oli sõitnud sõiduauto. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja kannatanutega tegeles kiirabi.

19. mail kell 11.16 teatati mustast suitsust metsa kohal Viru-Nigula vallas Pikaristi külas. Päästjad tegid selgeks, et tegemist oli turbatolmuga ning põlenguohtu ei olnud.

Kell 11.07 sõitsid päästjad Tapa valda Naistevälja külla, kus lõkkest oli süttinud kulu. Päästjad kustutasid kulupõlengu ja tegid lõkkepõletajale selgitustööd lõkkeohutusest.

Vaata ka:

53802136714 b38b2342e4 c

Transpordiameti hüdrograafid leidsid tundmatu laevavraki

Transpordiameti hüdrograafiaosakond avastas eelmisel nädalal Läänemerest Liivi lahest Ruhnu lähistelt uue senitundmatu laevavraki. Hüdrograafiaosakonna juhataja

USA aukonsulid 1

Välisminister Tsahkna USA aukonsulitele: olete oluline täiendus meie diplomaatilisele võrgustikule

Välisminister Margus Tsahkna kohtus täna, 19. juunil Eesti aukonsulitega Ameerika Ühendriikides, et tutvustada Eesti välispoliitika