Tartu Ulikooli peahoone Foto Andres Tennus scaled

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse

Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.

2024/2025. õppeaastal saab valida 77 magistriõppekava vahel, millest 49 on eesti- ja 28 ingliskeelsed. Esimest korda on kandideerimiseks avatud kaks uut ingliskeelset õppekava: kliiniline farmaatsia ja loovprojektide juhtimine. Võõrkeelseid õppekavasid on esimesel kõrgharidusastmel tänavu kolm.

Teist aastat järjest võetakse õpetajakoolituse erialadele vastu varasemast rohkem üliõpilasi. Õppeprorektor Aune Valgu sõnul andis õpetajate streik usku ja kindlust, et õpetajaamet on ühiskonnas tähtis ja karjäärivalikuna hinnatud ning selle esindajad seisavad enda eest. „Samuti on lootust, et vajalikud reformid, mis puudutavad õpetajate karjäärirada ja töökoormuse paremat arvestust, saavad selleks ajaks tehtud, kui tänavuaastased sisseastujad kvalifitseeritud õpetajatena kooli jõuavad. Omalt poolt julgustan ülikooli tulema ja edasiõppimisvõimalusi uurima eriti neid, kes on varem mingis mahus loodus- või reaalaineid õppinud ning tunnevad endas õpetajatööks kutsumust,“ lisas Valk.

Uuest õppeaastast jõustuvad kõrgharidusseaduse muudatused, millega piiratakse teist või enamat korda samal õppeastmel õppimist. Muudatused puudutavad erineval määral kõiki üliõpilasi ja sisseastujaid. Täpsemat teavet leiab selle kohta Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt.

Kandideerimisavaldusi saab esitada

  • ingliskeelsesse magistriõppesse 15. märtsini,
  • ingliskeelsesse esimese astme õppesse 15. aprillini,
  • eestikeelsesse magistriõppesse 26. juunini,
  • eestikeelsesse esimese astme õppesse 12.–26. juunini.

Avaldusi on võimalik esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS). Lisainfo kandideerimise kohta leiab ülikooli kodulehelt.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Viimsi vallas kadunud 71-aastast Kaisat

Täiendus 16.07.24 – Annan teada, et naine võttis lähedastega ühendust ning temaga on kõik korras.

minuaeg.com uudised

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu kohtumine keskendus kahepoolse kaubavahetuse loomisele Ukraina ja Moldovaga ning maapiirkondade elujõulisuse säilitamisele

Eile kohtusid Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid. Arutati, mil viisil toetada Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi