Tervis

Alaealiste vaktsineerimistõendid muutuvad tähtajatuks

Euroopa Komisjoni otsusega muudeti alla 18-aastaste vaktsineerimistõendid Euroopa Liidus piiriületusel tähtajatuks. Eesti valitsus kinnitas muudatuse täna. Seni kehtisid alaealiste tõendid Eestis 15 kuud.
“Mõnes Euroopa riigis ei tehta alaealistele veel tõhustusdoose ja ka Eestis soovitavad eksperdid hetkel tõhustusdoose eelkõige nendele noortele, kellel on suurem risk raskeks COVIDiks. Seega oli vaja Euroopa ühist otsust, et ei tekiks olukorda, kus noored ei saa enam vabalt liikuda, sest nende tõendid on aegunud,“ selgitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Juhul, kui noor saab peagi pärast vaktsineerimist täisealiseks, kehtib tema tõend 270 päeva alates viimasest süstist. TEHIK on tõendite kontrollirakenduse jaoks välja töötanud lahenduse, mis arvutab tõendil oleva sünnikuupäeva pealt vanuse ning kui tegemist on alaealisega, kuvab kontrollijale tähtajatu kehtivuse.

Reisimisel tuleb siiski arvestada, et Euroopa Liidu riikidel on võimalik kehtestada tõenditele ka eraldi siseriiklikke kehtivusaegu. Neid tasub kindlasti kontrollida enne reisimist välisministeeriumi Reisi Targalt kodulehelt

Jaga
Back to top button