Erakorralised uudised
Pealeht 1 768x1024 1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ahjud, kaminad, pliidid peavad minema küttesüsteemide portaali arvele

Märtsi algusest alates peavad korstnapühkijad ja pottsepad kõik küttesüsteemidega seotud toimingud kandma riiklikku küttesüsteemide portaali. Kindlustuseksperdi sõnul teeb uus seadus koduomanike elu lihtsamaks.

 

 

PZU Kindlustuse hinnangul teeb portaal koduomanikele küttekolletega seotud dokumentide haldamise lihtsamaks. Oluline on aga teada, et küttekollete hooldusele, näiteks korstnapühkimisele sätestatud nõuded jäävad endiseks.

 

 

Kindlustusettevõtte varakahjude juht Marge Habakukk selgitas, et koduomanikud peavad aga endiselt jälgima, et korstnat tuleb pühkida igal aastal ning kord viie aasta jooksul peab seda tegema professionaalne korstnapühkija.

 

 

“Portaal teeb asjad lihtsamaks, kuna enam ei pea hoidma viis aastat riiulis korstnapühkija väljastatud paberakti. Info läheb nüüd portaali, kus sellega saab ka koduomanik tutvuda. Kindlustusandjal on ligipääs portaali andmetel kindlustusjuhtumi korral, muudel juhtudel mitte,” ütles Habakukk.

 

 

Tulekahju on kodukindlustuse põhirisk, mis on alati lepingu sees. Veidi üle kahe aastaga on Habakuke tööandja menetlenud 95 tulekahju, milles enamus on olnud väikesed põlengud ning suuri tulekahjusid, kus kogu vara hävib, tuleb aastas ette kolm-neli.

Loe edasi SIIT

Allikas. Maaleht

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.