Friday , 24 September 2021
2021 09 13 karantiinireeglid 920x425 1

Advokaat nõuab ministeeriumilt kõikidele õpetajatele ja õpilastele võrdseid karantiinireegleid

Haridusmaastikul on õpetajate, õpilaste ja lastevanemate suureks murekohaks Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt rakendatud valikulised erandlikud karantiinimeetmed vaktsineeritud ja vaktsineerimata töötajatele ja õpilastele.
Sellega seoses esitas Advokaadibüroo Pallo&Partnerid advokaat 13.09.21 haridusministeeriumile ettepanekud karantiinireeglite muutmiseks (loetav artikli lõpus).

Praegusel kujul meetmete rakendamine, kus vaktsineerimata õpetajad ja õpilased peavad lähikontaktsena koheselt isolatsiooni jääma, samal ajal kui vaktsineeritud inimesed võivad tavapäraselt tööd ja kooliskäimist jätkata, on põhjendamatu ja viib kiiremini koolide sulgemiseni.
Kuigi vaktsineerimata õpilastel on lubatud kahe negatiivse testitulemuse järel õppetöös osalemist jätkata, ei ole sellist võimalust tagatud vaktsineerimata õpetajatele. Selline lähenemine mõjutab kahjuks tugevalt õpetajate töökvaliteeti, tulemuslikku hariduse tagamist ja ka sissetulekut. Lisaks tekitab see töökoormust juurde koolijuhtidele, kes vaktsineerimata õpetajatele pidevalt asendusi peavad leidma ning vaktsineeritud õpetajatele, kes lisaks enda tööle, peavad andma ka isolatsioonis istuvate õpetajate tunde.

Kuna teame, et ka vaktsineeritud inimesed võivad nakkust edasi kanda ja olla seega nakkusohtlikud, leiame, et selline lähenemine aitab nakkusel levida ja viib kiiremini koolide sulgemiseni.

Jaga

Vaata ka:

laps

OLULINE: Alaealiste jaoks muutub reisimise ja koolisisese huviharidusega seonduv COVID regulatsioon

Valitsus täpsustas COVID regulatsiooni seoses laste ja alla 18aastaste või sel õppeaastal 19aastaseks saavate noorte …

relv

Raplamaal toimus tulistamine.

Neljapäeval 23.09 laekus politseile teade, mille kohaselt Aespas ühe busspieatuse juures kuuldi laske. Väljakutsele reageerinud …

RK Mart Helme

Mart Helme: Irja Lutsar ei ole teadlane, ta on saamatu pensionär.

Eesti Vanemate liikmetega kohtumisel seadis EKRE aseesimees Mart Helme kahtluse alla teadusnõukogu juhi Irja Lutsari …

203382864 10227024274727464 544050193774459810 n scaled

POLITSEI PALUB ABI! Kas nägite pealt, kes laskis Vändras toonekurge, mille tagajärjel ta suri.

Pärnu politseijaoskond palub abi, selgitamaks välja, mis juhtus möödunud kuul Vändras valge-toonekurega, kelle vigastused olid …