Wednesday , 26 January 2022
Screenshot 2021 12 11 at 10.03.42

Aastavahetus tuleb Tallinnas rahulik: tavapärased turistid sel aastal siia ei jõua

Tallinna aastavahetus tuleb tavapärasest tagasihoidlikum. Lisaks muude välisturistide vähesusele jäävad seekord hõredaks ka Venemaalt tulijate read.

Koroonaaeg on suurtele uusaastapidudele kriipsu peale tõmmanud. Kui varem oli nii aastavahetusel kui uuel aastal Tallinnas hulgaliselt turiste Venemaalt, siis tänavu on neid napilt.

“Tooni annavad skandinaavlased, on Saksamaalt, natukene Soomest, aga põhiliselt on ikkagi Eesti oma inimesed, kes ringi liiguvad. Tavapäraselt vene turiste oli ikkagi kümnetes tuhandetes nii detsembri lõpus kui jaanuari alguses ja see on olnud hästi tänuväärt klientuur, sest see on aeg, kus võibolla teised rahvad nii väga palju ei reisi,” selgitas Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla.

“Venemaa on ise kehtestanud reisipiirangud, et mööda maismaapiiri ei saa ju tulla muidu kui ainult tööle, õppima või ravi eesmärgil. Hästi palju segadust on ja sellist julgust, et võtta ette suur mahukas programm, millega kaasnevad kulutused, teadmata, kas pidu üldse toimuma saab, seda riski ei ole väga paljud võtnud.”

Tallinna hotellidest pole ükski täis broneeritud, restoranid aga ootavad märku valitsuselt. Mis uusaastapidu see ikka on, kui restoranid tuleks sulgeda kell 23.

“Nagu iga aasta – me iga aasta lõpus oma majades korraldame siis aastalõpu õhtusöögi ka väikse esinejaga. See aasta samamoodi, kuigi ega me keegi tea, kuidas see välja kukub, eriti arvestades kellaajapiiranguid ja ka muid mõjutavaid tegureid, aga tänaseks on meil kahes majas niiöelda avalikult välja kuulutatud need üritused. Me loodame et rahvas tuleb. Hetke seisuga küll broneeringuid on kuskil kakskümmend viis kuni kolmkümmend, aga selle aasta trend on üldse nii, et broneeritakse suht viimastel hetkedel,” kõneles restoran Noa omanik Tõnis Siigur.

Pandeemiaeelse olukorraga võrreldes on näiteks Tallinna ja Peterburi vahel sõitvate bussireisijate hulk langenud kolmveerandi võrra. Rongiliiklust Venemaa vahel pühade ajal ei ole.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

timmer

KIRSTI TIMMER: Kui inimeste vahel on armastus ja austus, kõik on hästi, siis ei saa mitte kunagi mitte keegi kolmas üldse sinna suhte vahele tulla

Selgeltnägija Kirsti Timmer kirjutas oma blogis, miks tegelikult suhtes olevad inimesed endale uusi kaaslaseid leiavad. …

Tarokaart

Kolmapäev 26.01 Tarokaart on MÕÕDUKUS

Klassikaliselt käsitletakse mõõdukuse all Taro kaartide puhul hinge seisundit. Käsitluse all on lisaks sellele veel …

Tarokaart

Teisipäev 25.01 Tarokaart on SAUAD 5

Tänane päev suurendab konkureerimist inimeste vahel. See võib raskendada igapäevaste plaanide teostamist kui ka suhtlemist …

Tarokaart

ALKEEMIA NÄDALA TAROSKOOP 24.02-30.01-2022

Kaljukits (22. detsember – 19. jaanuar) Nädala võtab kokku sauade kuus. Nüüd saad tunda edu …