Sotsiaalmeedia rakenduses TikTok levib väljakutse, milles kutsutakse noori üles kahjustama kooli vara. “Vikerhommikus” käis väljakutse tagamaadest rääkimas psühholoog Kätlin Konstabel.
Konstabeli sõnul ei ole ta üllatunud, et Ameerikas alguse saanud provokatsioon nii kiiresti Eestisse jõudis. Psühholoog tõdes, et kuigi TikTok on ka varem silma jäänud negatiivsete väljakutsetega, leiab rakendusest ka palju toredat ja huvitavat.
Eelkõige tuleks psühholoogi sõnul vaadata ja hinnata teismeliste käitumist. “Neile on tähtis olla lahe ja teha midagi seltskonnaga koos.” Kindlasti näeb Konstabel teismeliste käitumises kaaslaste survet ning käib pidev piiride kompamine.
Konstabel tõdes, et väljakutsele on koostatud isegi nimekiri, mida osalejad iga kuu täitma peavad. Näiteks on oktoobris väljakutse lüüa õpetajat ning tegevust samal ajal filmida. “Kõige tähtsam on laste ja noortega suheldes hoida suhtluskanalid avatuna,” selgitas Konstabel ja lisas, et pole õige tegu lapsi noomida, kui nad kasutavad TikToki. Pigem tuleb tunda sõbralikku huvi, mida laps sotsiaalmeedias teeb.
Eestis on väljakutse toimunud Gustav Adolfi Gümnaasiumis, kus on kruvidest lahti keeratud tualettpotte kui ka uksi. Koolidirektor pöördus vanemate poole ja kirjeldas neile sotsiaalmeedias levivat väljakutset.
Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee