„Teisipäeval, 16. märtsil, hakkas tal lõuna ajal kõht valutama ja ta ütles, et tal iiveldab. Ikka juhtub, et kõht valutab ja paha on olla. Mõtlesime, et äkki pimesool valutab,“ meenutab Karina abikaasa Dmitri. Hiljem selgus haiglas, et kõhuvalu põhjustas äge põletikuline pimesool.
Karina kõhuvalu ei olnud nii suur, et ta oleks pidanud kutsuma kiirabi või, et ta poleks ise haiglasse suutnud sõita. Naine tundis, et ta saab autosõiduga ise hakkama. Sinna jõudes võeti naiselt vereproov ning selgus, et lisaks põletikulisele pimesoolele, on Karina Covid-19 positiivne. Dmitri sõnab, et sümptomeid, mis viitaks koroonaviirusele, naisel polnud. „Ta ütles, et ei tea, millal talle täpselt operatsioon tehakse, aga pimesool tuleb igal juhul eemaldada,“ sõnab abikaasa. „Mitte keegi ei osanud arvata, mis juhtub.“
Karina jäi ööseks haiglasse ja Dmitri arvas, et abikaasa saab juba järgmisel päeval haiglast välja. „Pärast operatsiooni suhtles ta oma kaksikõega, sest ma juba magasin,“ räägib Dmitri. Karina helistas öösel õele ja ütles, et ta pandi pärast operatsiooni Covid-osakonda. „Ta kurtis, et tunneb end halvast, tema vererõhk on madal ja talle pandi tilguti,“ kirjeldab mees. Med-õde arvas, et Karina siiski toibub ning läks teise patsiendi juurde, kus ta viibis 5-10 minutit. Tagasi palatisse jõudes, oli Karina juba teadvusetu ning teda hakati elustama.
Järsk kliiniline surm
„Ma ise arvan, et nad ei jälginud teda piisavalt, et kui ta kurtis, pandi talle lihtsalt tilguti. Pärast seda oli ta juba kliinilises surmas,“ nendib Dmitri. Mees arvab ka, et midagi läks operatsioonil valesti. Näiteks võis arst teha ekslikult lõike soolde, mis põhjustas Karinale veremürgistuse või sisemise verejooksu. Abikaasa ei taha kedagi süüdistada, aga oma peas ei ole ta suutnud midagi muud välja mõelda.
Karina võitles oma elu eest kolm päeva ning suri laupäeval, 20. märtsil. „Kell 22.20 helistas meile valvearst ja ütles, et Karina suri kümme minutit tagasi. Küsisin, et mis nüüd edasi saab? Ta vastas mulle, et pühapäeval toimub lahkamine ja esmaspäeval saate paberid kätte.“ Dmitri selgitab, et läks esmaspäeval kell 11 haiglasse. Sinna jõudes helistas ta intensiivosakonda, kus oli tööl teine valvearst. „Ütlesin, et olen Karina abikaasa, kes suri laupäeval.“ Dmitri sõnul ei soovitud talle näidata naise haiguslugu ehk epikriisi. See oli ka põhjuseks, miks pöördus perekond meedia poole. Nad uskusid, et kui Karina lugu saab rohkem tähelepanu, hakkavad asjad kiiremini liikuma.
Arkadi Popov: selleks, et moodustada Covid-osakonnad, langetame sisuliselt teatud kvaliteedi standardeid
Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht