Thursday , 21 November 2024
Erakorralised uudised
lina trochez ktPKyUs3Qjs unsplash

10 viisi, kuidas rääkida rasketest asjadest, kui tundub, et te ei leia sõnu

  1. Alusta väikestest asjadest: Kui teema tundub suur ja keeruline, proovi alustada millestki lihtsamast. Näiteks, räägi sellest, kuidas sa ennast tunned, ja liigu edasi sügavamate teemade juurde, kui oled soojenduse saanud.

  1. Kirjuta oma mõtted üles: Kui rääkida on keeruline, proovi oma tunded ja mõtted eelnevalt kirja panna. Võid hiljem oma märkmeid kasutada vestluse alusena või jagada neid teise inimesega.

  1. Kasuta „mina“ lauseid: Selle asemel et süüdistada või üldistada, räägi oma tunnetest ja kogemustest. Näiteks: “Ma tunnen ennast viimasel ajal mures” või “Mul on raske sellega toime tulla”.

  1. Räägi oma vajadustest: Tihti on keeruline rääkida, kuna kardame, et teist ei huvita või ta ei mõista. Oluline on olla aus ja väljendada, mida sa teiselt inimeselt ootad – kas kuulamist, nõu või lihtsalt mõistmist.

  1. Kasuta metafoore ja võrdlusi: Kui sõnad jäävad puudu, võib aidata piltlik väljendus. Näiteks: “Mul on tunne, nagu ma upuksin” või “See olukord on nagu mägi, millest ma ei suuda üle ronida.”

  1. Jaga oma ebamugavust: Mõnikord aitab lihtsalt öelda, et sul on raske rääkida. See loob mõistmise õhkkonna ja vähendab pinget. Näiteks: “See on mulle keeruline teema, aga ma tahan sellest rääkida.”

  1. Proovi alustada küsimusega: Küsi teiselt inimeselt, kuidas tema seda teemat näeb või mis tema arvates võiks lahendus olla. See aitab vestluses edasi liikuda ja leida viise enda väljendamiseks.

  1. Harjuta rahulikku hingamist: Rasketest teemadest rääkimine võib tekitada stressi. Enne vestlust võta aega rahulikuks hingamiseks – see aitab rahuneda ja mõtteid selgemini väljendada.

  1. Ole kannatlik enda suhtes: Mõnikord ei leia me sõnu kohe, ja see on normaalne. Anna endale luba mõelda, väljendada ainult osa mõtteid ning vajadusel tagasi tulla ja hiljem jätkata.

  1. Kasuta sõbra või pereliikme tuge: Kui rääkimine tundub väga raske, proovi esmalt arutada teemat kellegi usaldusväärsega. Nad võivad aidata sul oma mõtteid struktureerida ja saada vajalikku tuge, et astuda järgmine samm.

4o

Vaata ka:

Seminar Almatos

Almatõs arutati multilateralismi väljakutseid

Eile, 20. novembril toimus Almatõs välisministeeriumi, Eesti suursaatkonna Kasahstanis ja mõttekoja CAPS Unlock korraldatud rahvusvaheline

talv minuaeg.com 1

Transpordiamet: Teeolud muutuvad lume ja libeduse tõttu keeruliseks

Täna päeval liigub keset Eestit tihe lumesajuvöönd, mistõttu teeolud on Tallinna–Tartu ja Tallinna–Pärnu maanteedel sajupiirkonnas