Sunday , 8 September 2024
Erakorralised uudised

Tervise ja tööminister: töökohal haigestumise risk tuleb viia miinimumini

Täna esitletakse sotsiaalministeeriumis vastvalminud analüüsi välisriikide kaugtööpraktikast ja selle rakendamisest Eestis ning tutvustatakse terviklikku töötervishoiuteenust koos töötervishoiuarstide ravijuhendiga. Samuti tutvustatakse äsja jõustunud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatusi seoses kaugtöö ja töötervishoiuteenustega.

„Tööst põhjustatud haigused tuleb võtta suurema luubi alla, et ei jääks tuhanded haigused, sajad invaliidistumised ja kümned surmad märkamata ja ennetamata. Lisaks on meil kogemust ja tarkust vältida ka kaugtööga seonduvaid terviseriske. Vaimsele tervisele on ülioluline näiteks katkematu puhkeaeg, mida ei lõhesta pühapäevased või kesköised tööalased kõned, sõnumid või e-kirjad,“ märkis tervise ja tööminister Peep Peterson.

Kaugtöö analüüsist saab lugeda teistes riikides praktikatest, nt õigus olla mitte kättesaadav, kaugtööl tiimitunde säilitamisest, puhkusel oleva kolleegi mitte tülitamisest ning erinevatest soodustustest ja hüvitistest, millega riigid soodustavad kaugtöö tegemist. Samuti analüüsitakse nende kasutatavust Eestis.

Töötervishoiu tervikliku lähenemise ja sellega koos valminud töötervishoiuarstide ravijuhendi eesmärk on edaspidi  muuta töötervishoiuteenust enam sõltuvaks töötaja tervise vajadustest ning pakkuda nõuandeid ka töökeskkonna parendamiseks. „On hea meel, et need nõuanded saavad tervikliku töötervishoiuteenuse jõustamiseks ka tööandjatele kohustuslikuks, millega tuleb edaspidi arvestada ka töökeskkonna riskianalüüse koostades,“ sõnas minister Peterson.

Uuenenud kaugtöö regulatsiooniga nähakse ette tööandja ja töötaja kohustused kaugtöö korral ohutu töökeskkonna tagamisel. Töötervishoiuteenuse muudatusena lisandub seadusesse uus teenus– terviklik töötervishoiuteenus.

Ürituse avavad tervise- ja tööminister Peep Peterson ja uus tööinspektsiooni peadirektor Kaire Saarep.  

Kaugtöö regulatsiooni muudatusi tutvustab sotsiaalministeeriumi töösuhete ja töökeskkonna osakonnajuhataja Seili SuderKats Kivistik ja Mart Veliste Balti Uuringute Instituudist tutvustavad analüüsi kaugtööd soodustavatest meetmetest teistes riikides ning nende rakendamisvõimalustest Eestis.

Muudatusi tervisekontrolli regulatsioonis tutvustab sotsiaalministeeriumi töösuhete ja töökeskkonna nõunik Sandra Kuus. Töötervishoiu arstide käsitlusjuhenditest teeb ülevaate töötervishoiuarst ja Eesti Töötervishoiuarstide Seltsi juhatuse esimees Karin Sarapuu.

Üritus lõppeb vestluspaneeliga, kus arutatakse, mida saab tööandja täna ja kohe teha, et töötajad oleksid terved. Paneelis osalevad töötervishoiuarst, Eesti Töötervishoiuarstide Seltsi juhatuse esimees Karin Sarapuu; kulturist, koolitaja, toitumisspetsialist, treener, Euroopa Kulturismiliidu juhatuse liige, EOK sportlaskomisjoni liige Ott Kiivikas, sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Ulla Saar, Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajana Evelin Tomson ja Roche Eesti tegevjuht, Tööandjate Keskliidu volikogu liige Kadri Mägi-Lehtsi.

Ürituse kavaga saab tutvuda ning otse ülekannet jälgida sotsiaalministeeriumi Facebooki kanalis.

Veebilehel või portaalis sündmuse ülekandmiseks on link Youtube’s

Vaata ka:

Vaata ka:

raphael renter vG6ZbRoztr8 unsplash

Kas teadsid: lapsed peaks tegema päevas 17 000 sammu

Laste liikumisvajadus on suurem kui täiskasvanutel. Nad võiksid liikuda kahe kolmandiku võrra rohkem kui täiskasvanud

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Põhja-Eesti regionaalne kriisikomisjon kogunes korralisele istungile

Eile tutvustati Harjumaa kõigi omavalitsuste ja regiooni riigiasutuste esindajatele muudatusettepanekuid hädaolukorraseaduses, arenguid Eesti Varude Keskuses,