Saturday , 23 November 2024
Erakorralised uudised

Mida teha, et telefon külmaga ära ei ’kustuks’?

Tegelikult kardavad androidtelefonid külma samamoodi nagu iPhone’id. Asi on selles, et külm aeglustab liitium-ioon akudes reaktsiooni kiirust, tõstes samas komponentide takistust.

Lisaks muudab külm aeglasemaks LCD-ekraanide reaktsioonikiirust, mis omakorda muudab tuimemaks telefoniekraanid. Tegelikult on nii Samsungi kui Apple’i telefonid mõeldud eeskätt kasutamseks plusskraadide juures, täpsemalt siis nullist kuni 35 kraadini. Õnneks on meil varuks mõned trikid, et telefoniaku pakase käes enneaegselt tühjaks ei jookseks ja meid jänni ei jätaks.

Lae telefon enne õueminekut

Kui on plaanis pikemalt pakase käes lõbutseda nt kerge suusaretk või käik metsa, siis tasub enne minekut aku maksimaalselt täis laadida, et telefonil vajalikul hetkel ’kütet’ nappima ei hakkaks.

Pane telefon soojalt ’riidesse’

Kui me ise külma kätte minnes riietame end võimalikult soojalt, siis tegelikult tasub telefoniga teha sama. See tähendab ümbritseda see paksu ja võimalikult sooja ümbrisega. Mõistagi ei tohi ümbris telefoni muuta kasutuskõlbmatuks.

Muuda oma keha küttekehaks

Õue külma kätte minnes püüa ka telefon võimalikult oma keha lähedale paigutada, et see oma soojusega ka su nutifoni soojendaks. Ära pane kõnetoru jope välistaskusse, vaid põue- või püksitaskusse, siis on su kehasoojusest rohkem kasu.

Anna oma telefonile puhkust

Kui sa lähemal ajal kõnesid ei oota või ei plaani üldse telefoni taskust välja võtta, siis tasub see mõneks ajaks st kuni vajaduse tekkimiseni hoopis välja lülitada. Nii on sul vajalikul hetkel rohkem akut järel. Samas hoia ka väljalülitatud telefoni kindlasti soojas. Samuti võib telefoni panna lihtsalt lennurežiimi (Airplane Mode), et liigsed viled-kellad akut ei sööks.

Ära jäta telefoni külma kätte

Kui sind tabab keset telefonikasutamist (pildistamine, filmimine jms) näiteks lumesõda, siis ei maksa telefoni kiiruga panna esimesele vabale pinnale, et mõlema käega lumepalli vormida. Targem on veidi vaenlase tule all kannatada, kuid panna telefon kindlasse kohta st taskusse. Esiteks kulub telefonil külma käes kiiresti aku, teiseks aga võib see näiteks lumme pudeneda ja alles kevadel sealt välja sulada.

Allikas: digitark.telia.ee

Autor: Erki Oras

Vaata ka:

Isik

Politsei hoiatab võltsitud kontserdipiletite müüja eest

Politsei hoiatab noormehe eest, kes pakub erinevates sotsiaalmeedia keskkondades müügiks võltsituid kontserdipileteid. Mees pakub sotsiaalmeedia

euro

Viljandimaa mees kaotas netikelmidele väga suure summa raha

Lõuna prefektuuri ööpäevainfo Viljandimaa Arvutikelmus Politseisse pöördus mees, kellele helistas väidetav Elisa töötaja ja pakkus