“Gripihooaeg Lõunapoolkeral oli väga tõsine. Me seda prognoosime, kuna immuunsus inimeste seas on minimaalne, gripi vastu ma mõtlen, siis võib oodata, et haigus võib kulgeda ka raskelt,” ennustas Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.
Peamiseks haigestumise põhjustajaks on praegu rinoviirused, millele on iseloomulikud aevastamine, nohu, esineb ka valulik kurk. Gripiviiruse laiemat levikut elanikkonna seas ei ole veel täheldatud, registreeritakse üksikuid juhte. Sellegipoolest soovitatakse gripi vastu vaktsineerida.
“Ma olen juba vaktsineeritud kolm korda,” vastas Robert küsimusele, kas ta laseb end gripi vastu vaktsineerida.
“Ma olen kolm süsti saanud seda vaktsiini, vaat siis nagu gripp jäi ka ära,” kõneles Ester.
“Kindlasti soovitatakse vaktsineerida riskirühmadel. Loetakse siis riskirühmadeks eakaid, 60+ inimesi, lapsi nooremad kui seitse aastat, rasedaid ja inimesi, kellel on siis erinevad kaasuvad haigused. Kuigi gripi puhul ekslikult arvatakse, et tegemist on väikse nohu ja köhaga, siis tegelikult on tegemist ikkagi tõsise haigusega,” ütles Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane.
Eestis kestab gripihooaeg üldjuhul oktoobrist kuni maini. Kuigi gripi vastu võib vaktsineerida kogu hooaja vältel, annab kindlaima kaitse vaktsineerimine enne haigestumise kõrgperioodi ehk just oktoobrist detsembrini. Oktoobri viimasest nädalast saavad riskirühmad tasuta vaktsineerida kas perearsti juures või apteegis, kus vaktsineerimise võimalus on ka sellel aastal. Täpsema info apteegis vaktsineerimise kohta leiab aadressilt: www.vaktsineeriapteegis.ee/gripp.